امروز : پنج شنبه, ۱ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/12/29 - 19:38 ذخیره فایل ارسال به دوستان

دعوت عربستان از ایران برای مذاکره

به گزارش بابل نوین، وزیر حج و عمره عربستان اعلام کرده که این کشور از هیأت سازمان حج و زیارت ایران دعوت کرده در نشست‌های هماهنگی برگزاری مراسم حج حضور پیدا کند.
«محمد بنتن» وزیر حج و عمره عربستان اعلام کرد که از هیأت سازمان حج و زیارت ایران دعوت شده که برای حضور در نشست‌ روسای هیأت‌های حج کشورهای مختلف حضور پیدا کند.

شبکه خبری «الاخباریه» عربستان، گزارش داد ریاض اعلام کرده با هدف مقدمه چینی حضور حجاج ایرانی در سال آتی و خدماتی که ریاض آماده‌است به حجاج بدهد از مسئولان ایرانی دعوت کرده در این نشست‌ها حضور پیدا کنند.

وی ضمن تأکید بر اینکه این نشست‌ها به صورت زمانبندی شده برگزار می‌شود مدعی شده که عربستان از حضور همه حجاج در مراسم حج و عمره بدون در نظر گرفتن ملیت و مذهبشان استقبال می‌کند.

مسئولان سازمان‌های حج ۸۰ کشور برای مقدمه چینی و آمادگی برای برگزاری مراسم حج به عربستان سفر می‌کنند.

بعد از شهادت شماری از شهروندان ایرانی در مراسم حج سال ۹۴، ایران تأکید کرد عربستان باید اقداماتی در راستای حفظ امنیت و سلامت حجاج ایرانی فراهم کند که با مخالفت و کارشکنی ریاض همراه شد.

بعد از سر باز زدن عربستان از تأمین مطالبات سازمان حج و زیارت، ایران تصمیم گرفت که در سال ۹۵ به عربستان زائر اعزام نکند.

این اقدام با واکنش تند رسانه‌های سعودی و کشورهای وابسته به آن مواجه شد تا حدی که ایران را به تلاش برای سیاسی کردن حج متهم کردند.

با این حال چندماه پیش رئیس سازمان حج و زیارت گفت که تلاش این سازمان برای اعزام زائران ایرانی به حج ۹۶ ادامه دارد.

 

منبع:فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين