امروز : پنج شنبه, ۱ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2016/12/30 - 18:19 ذخیره فایل ارسال به دوستان

قرار نیست “وحدت قبیلگی” باشد

به گزارش بابل نوین، نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه کسانی که نگاه مشترک مبتنی بر تفکر انقلابی دارند، هم‌افزایی آن‌ها اهمیت دارد، گفت: مهمترین اصل در این موضوع این است که وحدت گفتمانی ایجاد کنیم.

سعید جلیلی در حاشیه برگزاری دومین همایش جوانان انقلابی هرمزگان در پاسخ به سؤالی درباره اعلام موجودیت جبهه نیروهای مردمی انقلاب اسلامی اظهار داشت: من هم این خبر را از رسانه‌ها شنیدم. آن چیزی که اهمیت دارد این است که کسانی که یک نگاه مشترک مبتنی بر تفکر انقلابی دارند، حتما هم‌افزایی آن‌ها اهمیت دارد. هر چقدر این نگاه هم‌افزا شود، سبب تقویت این نگاه می‌شود. مهمترین اصل در این موضوع این است که “وحدت گفتمانی” ایجاد کنیم.

وی افزود: اینکه افرادی در راستای هم‌افزایی کار کنند، خوب است اما براساس چه گفتمانی؟ شاخص هم در این هم‌افزایی مقام معظم رهبری هستند؛ ما باید بررسی کنیم به چه میزانی توانسته‌ایم با این شاخصه‌ها منطبق باشیم. در این چارچوب هر جریان و گروهی، چه ۱۰ نفر چه ۱۲ نفر که بتوانند به این هم‌افزایی کمک کنند، مفید خواهد بود.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در پاسخ به سئوالی درباره وحدت اصولگرایان گفت: اگر عناوین مهمی مانند جمهوری اسلامی از محتوا خالی باشد، دشمن با آن مشکلی ندارد. تفکر انقلابی یک اسم و یا یک تابلو نیست، یک “محتوا و حقیقت” است؛ این تفکر هم در حصر شخص، گروه و یا حزبی نیست و مبنایش باید جذب حداکثری باشد.

جلیلی در پایان خاطرنشان کرد: قرار نیست “وحدت قبیلگی” باشد، قرار ما این است که “وحدت گفتمانی” باشد. در وحدت گفتمانی مسائلی مانند نسبت با جریان اشرافیت، عدالت اجتماعی، مبارزه با آمریکا، مقاومت، رسیدگی به محرومان‌، توزیع عادلانه فرصت‌ها مورد سئوال و بررسی قرار می‌گیرد. اگر نگاه ما شکلی باشد و به محتوا توجه نکنیم، هر عنوانی به تنهایی مشکل را حل نخواهد کرد.

 

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين