امروز : دوشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/30 - 19:32 ذخیره فایل ارسال به دوستان

۹ دی یعنی ایستادگی ایرانیان تا پای جان/ احمد دواتگر

پس از جسارت آشوب‌گران در روز عاشورای 88 مردم در سراسر کشور فارغ از هرگونه گرایش سیاسی به خیابان‌ها آمده و پایبندی خود را به انقلاب، اسلام و ولایت فقیه به نمایش گذاشتند.

به گزارش بابل نوین به نقل از بلاغ، بدون شک دهمین مرحله انتخابات ریاست جمهوری کشورمان در سال ۸۸ را می‌توان یکی از مهمترین حوادث شکل گرفته در تاریخ انقلاب اسلامی ایران دانست.

انتخاباتی که قبل و پس از پایان آن با حوادثی متفاوت همراه بود که همچنان با گذشت بیش از ۷ سال  بسیاری از ابعادش ناگفته باقی مانده و ضروری است تا مورد واکاوی قرار گیرد.

در اهمیت انتخابات سال ۸۸ همین قدر بس که بدانیم قبل از برگزاری آن بوی فتنه به مشام می‌رسید تا آنجا که دامنه آن به شکل گیری حوادث تلخی منجر شد که از آن به فتنه بزرگ و یا کودتای مخلمی نام برده می‌شود، کودتایی که تمام سعی و تلاش گردانندگان آن براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

در واقع انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ با عبرت‌ها، تجربه‌های تلخ، ریزش‌ها، رویش‌ها و بی‌مهری‌های فراوان از سوی خواص، آموزه‌های مختلف و… همراه بود که بررسی هر یک از آنها می‌تواند برای روشنگری و آگاه ساختن نسل جوان امروز و حتی نسل‌های آینده مورد توجه قرار گیرد.

ریشه اصلی این فتنه بزرگ را باید در برخوردهای دوگانه از سوی کسانی دانست که به واسطه ناکامی در انتخابات کوشیدند تا شکست خود را نه در میدان مبارزات انتخاباتی و یا سر صندوق‌های رای، بلکه تلاش کردند تا این شکست را با کشاندن طرفداران خود در کف خیابان دنبال کنند.

در شکل گیری این توهم بزرگ، خواص بی‌بصیرت نقش زیادی داشتند. خواصی که یا راه سکوت را در پیش گرفتند و یا محرک افزایش دامنه این فتنه بزرگ بودند و با فریب برخی از مردم، جامعه را به مدت هشت ماه با بحران‌های جدی روبه‌رو کردند و در پایان آنها بازنده اصلی این میدان بودند.

این افراد حرف‌هایی را بر زبان جاری کردند که تا آن زمان از زبان دشمنان قسم خورده این نظام شنیده می‌شد، انگار خواص بی‌بصیرت عملا در شناخت جبهه خودی و جبهه دشمن با مشکل روبه رو شدند و این مهم موجب شد تا برخی مردم در فضای دو دلی، شک و تردید نسبت به این انتخابات قرار گیرند.

مقام معظم رهبری در وصف این افراد در خطبه‌های نماز جمعه مورخ ۸۸/۳/۲۹ چنین فرمودند، “برخی از خواص مردود شدند و علت مردودی برخی از خواص در کلام و مواضعشان و برخی دیگر در موضع نگرفتن و سکوت کردنشان بود.”

نگارنده معتقد است حمایت و یا سکوت برخی خواص در این فتنه بزرگ را بایستی در راستای تشویق و ترغیب عوامل فتنه و حامیانشان در ادامه کارهای نابخردانه آنها معرفی کرد.

این در حالی بود که می‌توانستیم از حضور ۸۵ درصدی مشارکت مردم در این انتخابات به بهترین وجه در میادین بین المللی بهره‌برداری کنیم، اما حوادث تلخی که پس از انتخابات بر نظام تحمیل شد عملا دستاوردهای این حماسه باشکوه را تحت الشعاع خود قرار داد و به جای شیرین کردن کام مردم، آن را به کامشان تلخ کرد و به جای اینکه قدرت چانه زنی ما را با دشمنانمان افزایش دهد موجب شد تا آنها فرضیه به بن بست رسیدن و شکست جمهوری اسلامی ایران را در بوق و کرنا کنند.

آنها با تمام قوا به میدان آمدند تا بلکه این بار به خیال خام خود و در توهمی که بیش از سه دهه در آن غوطه‌ور هستند به اهداف خود که همان براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، دست پیدا کنند.

 شاه کلید این فتنه عظیم و به بیانی روشن‌تر، رمز این کودتای مخملی تقلب بود که قبل و بعد از انتخابات از سوی رسانه‌های معاند با نظام و عوامل داخلی آنها در کشور دنبال می‌شد.

استارت این واقعه کثیف از ماه‌ها قبل توسط شبکه‌های فارسی زبان در بیرون از مرزها زده شد و هر چه به زمان انتخابات نزدیک می‌شدیم عوامل داخلی آنها بیشتر روی آن مانور می‌دادند، که این قبیل اقدامات نشان دهنده حوادثی تلخ در فردای انتخابات بود حوادثی که پس لرزه‌های آن همچنان قابل رویت است.

فتنه گران سال ۸۸ اگر چه تلاش داشتند تا به بهانه تقلب انتخابات را باطل کنند اما ایستادگی مقام معظم رهبری مانع از این بدعت خطرناک شد تا جائی‌که ایشان در نماز جمعه ۲۹ خرداد ۸۸ فرمودند: “زیر بار بدعت‌های غیرقانونی نمی‌رویم؛ امروز اگر چهارچوب قانونی شکسته شد در آینده هیج اتفاقاتی دیگر مصونیت ندارد. بالاخره در هر انتخاباتی بعضی برنده‌اند و بعضی برنده نیستند، هیچ انتخاباتی دیگر مورد اعتماد قرار نخواهد گرفت و مصونیت پیدا نمی‌کند اگر واقعا شبهه‌ای است از راه‌های قانونی پیگیری شود، قانون در این زمینه کامل است و هیچ اشکالی در آن نیست.”

همان‌طور که در فرمایشات امام خامنه‌ای به آن اشاره شد، مراجعه به قانون تمام کننده همه مشکلات پیرامون انتخابات محسوب می‌شود، اما متاسفانه مدعیان قانون‌گرایی بدون توجه به همان مرجع قانونی که آنها را تائید کرد بر طبل مبارزه با نظام و نهادهای قانونی نواختند و کاری کردند که جز واژه فتنه و براندازی نظام نمی‌توان عبارت دیگری برای آن انتخاب کرد.

امام خامنه‌ای در نخستین خطبه‌های نماز جمعه در ۲۹ خرداد سال ۸۸ این اقدام خائنانه را در راستای انقلاب مخملی و براندازی نظام تعریف کردند و فرمودند: “این کاری که در داخل ناشیانه از بعضی سر زد این‌ها را به طمع انداخت، خیال کردند ایران هم گرجستان است. یک سرمایه‌دار صهیونیست آمریکایی چند سال قبل طبق ادعای خودش که در رسانه‌ها و در بعضی از مطبوعات نقل شد گفت من ۱۰ میلیون دلار خرج کردم و در گرجستان انقلاب مخمللی راه انداختم، حکومتی را بردم و حکومتی را آوردم. احمق‌ها خیال کردند جمهوری اسلامی ایران و این ملت عظیم هم مثل آنجا است. ایران را با کجا مقایسه می‌کنند؟ مشکل دشمنان ما این است که هنوز ملت ایران را نشناختند”

در واقع حمایت دولت مردان کاخ سفید در فتنه ۸۸ از عوامل داخلی خود را نمی‌توان انکار کرد. آمریکایی‌ها تلاش داشتند تا با ایجاد شکاف در سطوح مختلف جامعه فضای کشور را دو قطبی کنند، این در حالی بود که برخی خواص توجه چندانی به این موضوع نداشته و حرف‌های خود را بیان می‌کردند.

از سوی دیگر حاکمان آمریکا با استفاده از فصای موجود در داخل ایران به دنبال یک اجماع جهانی برای دستیابی به تحریم‌های بیشتر علیه کشورمان بودند که تحریم‌های شکل گرفته علیه ایران در رابطه با موضوع هسته‌ای نمونه‌ای از تلاش آمریکا پس از انتخابات سال ۸۸ است.

در گزارشی که توسط انستیتو سابان پیرامون سناریوهای دولت آمریکا در رابطه با ایران تنظیم شد به درستی می‌توان تشخیص داد که هدف اصلی از دخالت حاکمان کاخ سفید براندازی حکومت ایران و ایجاد حکومتی است که بیشترین همراهی با منافع آمریکا را دنبال کند.

این مجموعه تعامل با اپوزیسیون داخلی جمهوری اسلامی ایران را برگ برنده اصلی در دست آمریکا می‌داند و معتقد است که از طریق آن می‌توان به ایران فشار وارد کرده و با تغییر حکومت ایران رفتار آن کشور را نیز تغییر داد.

در این گزارش آمده است که آمریکا باید چند نقش متفاوت را در تحقق انقلاب مخملی در ایران ایفا کند، از جمله واگذاری کمک‌های مالی و حمایت از رهبران محلی انقلاب مخملی.

آمریکا از طریق رسانه‌هایی که تحت حمایت این کشور هستند مانند voA و رادیو فردا باید افراد مستعد کمتر شناخته شده را به جامعه ایران معرفی کند.

لایحه حمایت از ایران آزاد که در سال ۲۰۰۶ تصویب شد به حمایت مالی و سیاسی از انجمن‌های جامعه مدنی و حقوق بشری مطبوعات ضدحکومت می‌پردازد.

دولت آمریکا برنامه‌هایی تصویب کرده که از طرح‌های تغییر حکومت در ایران حمایت می‌کند و…

حمایت آمریکا و هم‌پیمانان آن کشور از جمله دولت خبیث انگلیس، فرانسه، آلمان، کانادا و …از آشوبگران داخلی موجب شد تا این افراد به خیال خام خود همچنان توهم براندازی نظام را پیگیری کنند و حتی برخی حاکمان بی‌کفایت و بی‌لیاقت مرتجع عرب در منطقه همچون عربستان، کویتو …  دفاع از فتنه‌گران را در دستور کار خود قرار دادند.

در آن روزهای پرالتهاب، تهران و برخی از شهرهای کشور شاهد صحنه‌های به آتش کشیده شدن اموال مردم و بانک‌ها بودند، این جماعت فارغ از عقل و اندیشه حتی به سطل‌های زباله نیز رحم نکردند؛ هر چقدر به روزهای پایانی این اقدامات نابخردانه نزدیک می‌شدیم جماعت آنها نیز کاهش می‌یافت زیرا بسیاری که در دام این جماعت از خدا بی‌خبر گرفتار شدند خیلی سریع از مواضع خود عقب‌نشینی کردند و پی به ماهیت این دروغ بزرگی که گفته شده بود، بردند.

رنگ باختن دروغ‌هایی که هیچ‌گاه استدلالی صحیح برای آن بیان نشده بود به همراه تناقضاتی که در رفتار و سخن عاملان این فتنه وجود داشت خود عامل همراهی نکردن بسیاری از همان کسانی شد که فریب آنها را خورده بودند.

بی‌حرمتی به ارزش‌های موجود جامعه ادامه پیدا کرد، بی‌حرمتی‌هایی که در شعارها و عملکردهایشان نقش بسته بود، شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران از زبان کسانی بیان شد که در طول هشت سال دفاع مقدس طعم باروت به مشام‌شان نرسیده بود.

همان کسانی که به خود جرات دادند تا با گستاخی هر چه تمام‌تر تمثال مبارک حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری را پاره کنند.

این بی‌حرمتی‌ها ادامه پیدا کرد تا آنکه به روز عاشورا رسید. بی‌حرمتی به عاشورا حادثه‌ای نبود که بتوان از کنارش به راحتی عبور کرد صبر مردم طی هشت ماه به انتهای خود نزدیک شد و در نهایت پس از سه روز از جسارتی که آشوب‌گران در خیابان‌های مرکزی تهران به راه انداختند به پایان رسید و این بار مردم در سراسر کشور به صورت خودجوش و فارغ از هرگونه گرایش سیاسی به خیابان‌ها آمده و پایبندی خود را به انقلاب، اسلام و ولایت فقیه به نمایش گذاشتند.

خروش مردم در نهم دی ماه ۱۳۸۸ نشان داد که آنها حاضر هستند تا پای جان برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی ایستادگی کنند.

نهم دی ماه یوم الله دیگری از یوم‌الله‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود که به غائله ضدانقلاب‌های داخلی پایان داد و بساط آنها را از کف خیابان‌ها جمع کرد. اما باید هوشیار بود و هوشیاری به این است که بدانیم دشمن همان دشمن است و تغییری در مواضع و یا اهداف آن ایجاد نشده است.

دشمنی که همواره در حال توطئه علیه جمهوری اسلامی ایران است و لازمه این بیداری تنها در بصیرت خلاصه می‌شود، بصیرتی که نباید در شناخت دوست از دشمن شک و تردیدی به دل راه داد.

در پایان درود می فرستیم به روح  مطهر شهدای فتنه سال ۸۸ که در اوج مظلومیت و گمنامی به قیمت ریخته شدن خونشان از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع کردند و اجازه ندادند تا دشمنان این کشور و ملت سربلند به اهداف خود دست پیدا کنند.

دیدگاه بینندگان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين