امروز : شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹
تاریخ : 2016/12/31 - 20:08 ذخیره فایل ارسال به دوستان

آخرین اقدامات اوباما پیش از ترک کاخ سفید

به گزارش بابل نوین، باراک اوباما، رئیس‌جمهور در حال کناره‌گیری آمریکا که مشتاق به متوقف کردن جمهوری‌خواهان از نابودی قانون مخصوص بهداشت و درمان دولتش است، قصد دارد چند روز دیگر با قانونگذاران دموکرات برای تدوین یک راهبرد مشترک در حفاظت از این قانون دیدار کند.

 به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، براساس یک دعوتنامه فرستاده شده برای قانونگذاران دموکرات آمریکایی، باراک اوباما، قصد دارد روز چهارشنبه برای دیدار با دموکرات‌های سنا و مجلس نمایندگان به مقر کنگره برود.
کاخ سفید این دیدار را تلاشی برای متحد کردن دموکرات‌ها از سوی اوباما و حفاظت از قانون بهداشت و درمان دولتش پیش از آنکه جمهوری‌خواهان شانس عملی کردن طرح‌شان برای فسخ این قانون را داشته باشند، می‌دانند.
دموکرات‌ها بر سر آینده این قانون با توجه به انزجار جمهوری‌خواهان از آن و وعده دونالد ترامپ برای لغوش کار دشواری دارند. همچنین دموکرات‌ها امیدوار به استفاده از عدم اتحاد میان جمهوری‌خواهان برای حفظ این قانون هستند.
از سوی دیگر، باراک اوباما قصد دارد در تاریخ ۱۰ ژانویه(۲۱ دی) در شیکاگو سخنرانی خداحافظی خود را به عنوان رئیس‌جمهور خطاب به مردم آمریکا ایراد کند.
قرار است حضور در این سخنرانی برای عموم آزاد باشد و بعد از آن “گردهمایی خانوادگی” با اعضای کمپین‌های سابق خود، خواهد داشت. کاخ سفید هنوز این سخنرانی اوباما و سفرش به شیکاگو را تایید نکرده است.
منبع: ایسنا
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين