امروز : یکشنبه, ۱۱ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ - ۱۰:۳۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان
استاد دانشگاه مطرح کرد؛

لزوم بکارگیری ظرفیت‌های فرهنگی جامعه در جهت مقابله با جنگ نرم

استاد دانشگاه با تأ‌‌کید بر لزوم بکارگیری ظرفیت‌های فرهنگی جامعه در جهت مقابله با جنگ نرم، گفت: انقلاب اسلامی به واسطه هویت دینی و اعتقادی خویش سد راه بسیاری از مستکبران عالم برای چپاول منابع و ثروت‌های مسلمانان و ملت‌های مختلف جهان شده است.

 

 

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام علی اکبر انصاری‌ راد، استاد دانشگاه با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی جامعه در زمینه مقابله با جنگ نرم دشمنان، گفت: انقلاب اسلامی به واسطه هویت دینی و اعتقادی خویش سد راه بسیاری از مستکبران عالم برای چپاول منابع و ثروت‌های مسلمانان و ملت‌های مختلف جهان شده است و موج بیداری ملت ایران اکنون بسیاری از کشورهای منطقه و جهان را فراگرفته است.

وی با تأکید بر اهمیت صیانت از انقلاب اسلامی در برابر توطئه‌ های پی در پی دشمنان، افزود: ظرفیت‌ های بی‌بدیل فرهنگی جامعه را باید در مسیر مقابله با جنگ نرم دشمنان بر علیه جمهوری اسلامی و ملت ایران متحد و منسجم کرد و باید بر این باور بود که جنگ دیروز که با اسلحه و گلوله در جریان بود، اکنون به روش‌های دیگری همچنان وجود دارد.

مدرس دانشگاه بیانکرد: برنامه‌ ریزی فعالیت‌ های فرهنگی و اجتماعی در جامعه با محوریت زندگی قرآنی بر پایه سیره رسول مکرم اسلام(ص) و ائمه معصوم(ع) از جمله راهکارهای مؤثر برای مقابله با تهدیدات فرهنگی دشمنان مستکبر است که باید از سوی دستگاه‌ های فرهنگی به خوبی پیگیری شود.

حجت الاسلام انصاری‌راد تأکید کرد: روش‌های نوین تبلیغ به ویژه در زمینه مسائل اسلامی و عقیدتی و استفاده از ظرفیت‌ های فکری نسل جوان جامعه امروز و ابزارهای نوین در این عرصه به ویژه در حوزه فضای مجازی از جمله اولویت‌ های مهم سازمان تبلیغات اسلامی است که براساس تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی باید با جدیت پیگیری و آثار آن به خوبی رصد شود.

وی تصریح کرد: در میدان نبرد فرهنگی با دشمنان نظام اسلامی و ملت ایران، بزرگ‌ ترین سرمایه ما فرهنگ با ارزش ایرانی و اسلامی است که توانسته در طول سده‌ های متمادی به خوبی از گذر تهاجمات دشمنان فارغ آمده و با ارزش‌تر از هر زمان دیگری در اختیار ما قرار گیرد.

استاد دانشگاه بیان کرد: تمسک به قرآن راه رهایی و نجات از شر همه دسیسه‌ ها و فتنه‌ های دشمنان است و ما به خوبی این تأثیر معجزه آسای قرآن کریم و آموزه‌ های اسلامی را در طول حیات انقلاب اسلامی از ابتدا تاکنون به وضوح دیده‌ ایم.

حجت الاسلام انصاری‌ راد با اشاره به تلاش دشمنان برای سست‌ کردن اعتقادات مسلمانان در همه جوامع اسلامی به ویژه ملت ایران، توضیح داد: وظیفه ما در برابر این تهدیدات مستمر، هدایت جوانان و نوجوانان جامعه به سوی قرآن و آموزه‌ های قرآنی است./م

منبع : رسا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين