امروز : چهارشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ - ۲۱:۰۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اعلام برنامه‌های هفدهمین شب‌ آواز ایرانی

به گزارش بابل نوین، هفدهمین شب‌ آواز ایرانی با حضور اساتید و هنرمندان عرصه آواز و موسیقی ایرانی در تالار «اندیشه» حوزه هنری برگزار می‌شود.

به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، سری جدید شب آواز ایرانی در هر برنامه، مانند گذشته شش گروه به اجرای برنامه خواهند پرداخت که همچون گذشته یک گروه با عنوان مهمان ویژه از چهره‌های شناخته‌شده آواز و موسیقی اجرا دارد و پنج گروه جوان منتخب دیگر به‌شکل رقابتی به صحنه می‌رود و اجرای این گروه‌ها توسط هیئت داوران که از اساتید صاحب‌ نام عرصه موسیقی و آواز ایرانی‌اند، ارزیابی می‌شود. در پایان هر برنامه نیز یک گروه به‌عنوان گروه برتر معرفی خواهد شد.

در هفدهمین شب‌ آواز ایرانی، کیوان حسنی همراه ادیب تیرانداز (نوازنده سه‌تار) یکی از گروه‌های شرکت‌کننده در مراسم خواهند بود که به اجرای آوازی در مایه بیات ترک با استفاده از شعرهای خاقانی و شفیعی کدکنی می‌پردازند.

از دیگر بخش‌های برنامه شب آواز ایرانی می‌توان به اجرای امیر رضایی همراه محمد سلطان‌دوست (نوازنده سنتور) و علی زینعلی (نوازنده تنبک) اشاره کرد که به اجرای آوازی در مایه شور با استفاده از غزل‌هایی از حافظ و تصنیفی از رهی معیری با آهنگ سازی محمد سلطان‌دوست می‌پردازند.

در این نشست ماهانه که با هدف تجلیل از پیشکسوتان آواز ایرانی، کشف و معرفی چهره‌های جدید شکل گرفته است، هنرمندان دیگری نیز اجرا خواهند داشت که علاقه‌مندان برای اطلاع از سایر بخش‌های برنامه می‌توانند به اخبار تکمیلی در وب‌سایت مرکز موسیقی حوزه هنری به نشانی www.musicenter.ir مراجعه کنند.

هفدهمین شب آواز ایرانی شنبه، ۲۵ دی‌ماه ساعت ۱۸ در تالار «اندیشه» حوزه هنری واقع در خیابان سمیه نرسیده به حافظ برگزار می‌شود. ورود برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين