امروز : شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۳ - ۱۱:۲۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

داستان جدید رفیع افتخار خواندنی می‌شود

مجموعه داستانی نوشته رفیع افتخار، بزودی از سوی انتشارات به‌نشر منتشر می‌شود.

به گزارش بابل نوین،به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان؛ مجموعه داستانی جدید نوشته رفیع افتخار مراحل نهایی چاپ خود را در انتشارات به‌نشر (آستان قدس رضوی) می‌گذراند. این مجموعه شامل ۶ داستان کوتاه در حوزه داستان انقلاب است که تقریبا در کلیه داستان‌های آن رگه‌هایی از طنز به چشم می‌خورد.

زمان وقوع داستان‌های کتاب به سال‌های آغازین انقلاب اسلامی بازمی‌گردد. هر داستان خود ماجرایی است و هر ماجرا علل و دلایلی دارد که پرداختن به آنها می‌تواند فضایی را در منظر مخاطب کتاب بگستراند تا با حقایق و ظلم و ستم آن دوران بیشتر آشنا شود. گاهی داستان و ادبیات انقلاب را نقبی به نوستالژی قلمداد می نماییم که اگر این اینگونه باشد؛ انقلاب همچون دیگر رخدادهای مهمی که ثبت تاریخی شده‌اند، جزئی از سرگذشت تاریخی این مرز و بوم بوده و نمی‌توان آن را نادیده گرفت و به سادگی از کنارش گذشت.

لازم به ذکر است؛ این کتاب برای نوجوانان سنین دوره دبیرستان نگاشته شده و نویسنده در برخی از داستان های آن از عنصر تخیل بهره جسته و واقعیت و تخیل را در هم می آمیزد.

شایان ذکر است؛ رمان‌های «بنفشه ها هم می‌خندند» و «تپش» آخرین کتاب‌های منتشر شده این نویسنده است که توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ رسیده است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين