امروز : یکشنبه, ۱۱ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۳ - ۱۱:۴۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان
موگرینی:

در سال جدید به حفظ توافق هسته‌ای تاریخی ادامه می‌دهیم

به گزارش بابل نوین، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ را حاصل یک دیپلماسی موثر توصیف کرد و گفت: در سال ۲۰۱۷ نیز به تعهد خود برای حفظ این توافق ادامه می‌دهیم.

به گزارش ایسنا، فدریکا موگرینی، مسئول خارجی اتحادیه اروپا به مناسبت آغاز سال نو (میلادی) با انتشار یادداشتی در وبسایت  خود با عنوان «۱۲ چیزی  که در سال ۲۰۱۷ با  ما همراه است» به تشریح مسائلی پرداخت که در  سال جدید  باید  به آنها در عرصه سیاست خارجی اتحادیه اروپا  رسیدگی شود.
موگرینی در  بخشی از  یادداشت خود با اشاره توافق هسته ای ایران و گروه ۱+۵ نوشت: در جریان مذاکرت با ایران، اغلب به ما می‌گفتند که شما هرگز نمی‌توانید به این توافق دست یابید. زمانی  که ما توافق هسته ای را امضا کردیم، مخالفان باز هم گفتند که توافق به جایی نخواهد رسید اما اکنون می‌بینیم که این توافق موثر بوده است.
وی ادامه داد: در ژانویه ۲۰۱۶ ما با محمد جواد ظریف وزیر امور  خارجه در وین برای اولین بار اطمینان  حاصل  کردیم که تمام طرف ها توافق را که ژویئه ۲۰۱۵ حاصل شد، اجرا کردند. از  آن زمان  تا کنون ما به طور مرتب با یکدیگر یعنی اتحادیه اروپا  که همچنان به تضمین توافق ادامه می دهد، با ایران، آمریکا، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان ودر همکاری نزدیک با آژانس بین المللی انرژی اتمی دیدار  کرده‌ایم  تا اجرای تعهدات همه طرف ها را راستی آزمایی  کنیم.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه  اروپا  در ادامه این یادداشت  تاکید  کرد: این دیپلماسی است  که نتیجه می  دهد و  بر مسائل حل نشده غلبه می کند. این  دیپلماسی است که فرصت های جدید برای دشمنان ما، شهروندان  ما و برای امنیت منطقه مان ایجاد می‌کند. ما در سال جدید  نیز عزم و تعهد خود را برای ادامه این مسیر به همراه می آوریم تا یک توافق تاریخی که امنیت همگان را تامین می‌کند را کماکان حفظ کنیم.
منبع: ایسنا
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين