امروز : سه شنبه, ۱۳ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۳ - ۱۹:۳۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هدف از نمایش فیلم‌های ایرانی در عمان چیست؟

به گزارش بابل نوین، هدف از اکران فیلم‌های ایرانی، گسترش فرهنگ ایرانی از خلال قصه‌ها و فیلم‌های اجتماعی در سینماهای عمان است.

 رایزن فرهنگی ایران، «بهمن اکبری» در گفت‌وگویی تلاش انسان دوستانه سینماگران ایرانی در جهت رفع مشکلات انسانی و اجتماعی در جوامع بشری را از دیگر اهداف نمایش فیلمهای ایرانی در عمان دانست و افزود: نمایش این دست فیلمهای اخلاقگرا که مروج فرهنگ تسامح و مهربانی هستند، در شرایط کنونی منطقه خاورمیانه وحضور تروریسم و مصائب ناشی از آن که سرشار از خشم، خشونت و آدمکشی است، بسیار لازم و تاثیرگذار است.
رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: با توجه به نمایش فیلمهای «رنگ خدا» به کارگردانی مجید مجیدی و «خانه دوست کجاست» به کارگردانی عباس کیارستمی، توسط انجمن سینمایی عمان و با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در شهر مسقط، با هدف آشنایی نخبگان و فرهنگ دوستان و سینماگران جوان هدف‌گذاری شده است.
او علت نمایش فیلم‌های این دو کارگردان را این گونه عنوان کرد: مجید مجیدی یکی از برجسته‌ترین کارگردانان سینمای ایران است که جوایز ارزشمندی در عرصه های بین المللی و داخلی برای سینمای ایران کسب کرده است و همچنین مرحوم عباس کیارستمی نیز به جهت خلق سبک و جایگاه سینمایی در جهان و کسب جوایز متعدد جهانی از جمله نخل طلای کن مورد توجه سینماگران بینالمللی قرار دارد.
بهمن اکبری درخصوص برنامه و ادامه فعالیت‌های فرهنگی ایران در عمان گفت: در سال جدید میلادی برای گسترش روابط سینمای ایران و عمان، با حمایت سازمان سینمایی و بنیاد سینمایی فارابی برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته است.
منبع: ایسنا
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين