امروز : دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۵ - ۱۲:۰۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

عمار هیچ “ادا و اطواری” ندارد/ روح جشنواره، یک روح انقلابی است

طالب‌زاده می‌گوید: جشنواره مردمی عمار در این هفت سال بدون هیچ ادا و اطواری دست بر زانوی خود گذاشته و آثار درخشانی را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است.

به گزارش بابل نوین،به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ هفت سال پیش بود که اخباری درباره شکل‌گیری یک جشنواره جدید منتشر شد. این جشنواره هم اسم متفاوتی داشت و هم فیلم‌های منحصر به فرد و هم موضوع خاصی.

جشنواره عمار، در سال ۸۹ با کمتر از ۲۰ فیلم کوتاه و مستند که اغلب آن‌ها نیز به طور آماتور و خودانگیخته ساخته شده بودند، کلید خورد. کارگردان‌های این فیلم‌ها سعی داشتند تا روایت دسته اول و بکری را درباره مسائل سیاسی آن مقطع، آن هم از زبان و نگاه لایه‌های پنهان جامعه نمایش دهند.

و حالا با پشت سر گذاشتن هفت سال توانسته به خوبی در دل مردم جا باز کند و آثار خوبی را در اقصی نقاط ایران اکران کند.

نادر طالب زاده دبیر جشنواره عمار در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص این جشنواره گفت: جشنواره عمار بستری را برای مستندسازان انقلابی باز کرده و یک فضای جدیدی برای نقد جامعه مهیا کرده که قبلا شاهد آن نبودیم و در آینده ای نزدیک هم در بخش بین الملل آثار شاخصی را ارائه خواهد کرد.

وی در ادامه در مورد اکران های مردمی این جشنواره افزود: روح جشنواره عمار یک روح انقلابی است و این اکران ها مسیر تازه ای را برایمان باز کرده تا هرچه بیشتر بتوانیم در دل مردم نفوذ کنیم و آن ها را با آثار خوب کشورمان آشنا کنیم.

طالب زاده در مورد بودجه دولت تصریح کرد: این جشنواره یک جشنواره مردمی است و تا به امروز دست بر زانوی خود گذاشته و مسیر را پیش گرفته و در مدت زمان کوتاهی هم توانسته به دل مردم راه یابد، عمار هیچگاه ادا و اطوار نداشته و هر آنچه را که در دست داشته، خالصانه ارائه کرده است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين