امروز : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/05 - 11:20 ذخیره فایل ارسال به دوستان

«اوباما کر» اولین قربانی ترامپ می‌شود

به گزارش بابل نوین، معاون رئیس‌جمهور منتخب آمریکا اعلام کرد، اولین اقدامی که ساکن جدید کاخ سفید انجام خواهد داد، لغو قانون نظام بهداشتی موسوم به «اوباما کر» خواهد بود.
به نقل از «نووستی»، «مایک پنس» معاون «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا، روز چهارشنبه در گفت‌وگویی مطبوعاتی پس از نشستی با اعضای جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان وابسته به کنگره آمریکا، گفت: «وقت عمل کردن به وعده‌ها فرا رسیده است، و گام اولی که باید در این راستا برداشته شود، لغو قانون اوباما کر خواهد بود.»

معاون رئیس‌جمهور منتخب افزود، این اقدام، «اولین اولویت رئیس‌جمهور» در دفتر بیضی شکل در کاخ سفید خواهد بود و ضرورت دارد که بعد از لغو قانون اوباما، ما آن را با نظام خدمات درمانی اصلاح شده‌ای جایگزین کنبم که هزینه تامین بیمه خدمات درمانی را کاهش می‌دهد.

وی تأکید کرد، دولت جدید در واشنگتن به رهبری دونالد ترامپ به «تمامی وعده‌هایی که در جریان کارزار انتخاباتی خود داد» عمل خواهد کرد.

جمهوری‌خواهان معتقدند که این سیستم خدمات درمانی ناکارآمد است و آنها بدون قطع خدمات بیمه کسانی که تحت پوشش این نظام خدمات درمانی هستند، این قانون را لغو کرده و همزمان روی سیستم جایگزین آن کار خواهند کرد.

در حالی‌که، دمکرات‌ها در کنگره آمریکا این استرانژی را در پیش گرفته اند که هشدار دهند پیامدهای لغو «قانون نظام بهداشتی مقرون به صرفه» یا «اوباماکر» بدون ارائه جایگزینی برای آن، می‌تواند به هرج و مرج برای میلیون ها نفر که از این بیمه بهره‌مند هستند، منجر شود.

براین اساس، بدون جایگزین کردن یک نظام خدمات درمانی با «اوباماکر» تا اوایل سال ۲۰۱۸، عملا ۲۰ میلیون آمریکایی که از این نظام خدمات درمانی استفاده می‌کنند، با مشکل مواجه خواهند شد.

ترامپ که ضریب محبوبیت وی طبق نظرسنجی های متعدد انجام شده در آمریکا، در مقایسه با دیگر روسای جمهوری این کشور، کمتر است، بیستم ژانویه۲۰۱۷  جانشین «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری کنونی آمریکا شود.

 

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين