امروز : جمعه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/06 - 12:23 ذخیره فایل ارسال به دوستان

یکشنبه، نخستین عرضه اولیه به روش ثبت سفارش در بازار سرمایه

مدیر عملیات بازار و اعضای فرابورس ایران با بیان اینکه ۱۰ درصد از سهام شرکت پاکدیس برای نخستین بار در بازار سرمایه به روش ثبت سفارس عرضه اولیه می‌شود، گفت: در این روش، سفارش متقاضیان اعم از سهامداران حقیقی یا حقوقی در دوره ثبت سفارش که توسط ناظر بازار اعلام می‌شود صرفا در دامنه اعلام شده قابل ثبت خواهد بود که در خصوص شرکت پاکدیس این دامنه از مبلغ ۲۲۰۰ تا ۲۳۱۰ ریال است.

به گزارش بابل نوین،به نقل از فرابورس،افسانه اروجی، حداکثر تعداد سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی یا حقوقی را در عرضه اولیه پاکدیس ۲۰۰۰ سهم اعلام کرد و افزود: طی دوره ثبت سفارش، سهامداران صرفا در دامنه اعلامی امکان ثبت سفارش دارند و کارگزاران نیز موظفند سفارش‌های دریافتی خریداران را بر اساس اولویت زمانی ثبت سفارش وارد سامانه معاملاتی کنند.

وی حداکثر تعداد سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی یا حقوقی را ۲۰۰۰ سهم اعلام کرد و گفت: طی دوره ثبت سفارش، سهامداران صرفا در دامنه اعلامی امکان ثبت سفارش دارند و کارگزاران نیز موظفند سفارش‌های دریافتی خریداران را بر اساس اولویت زمانی ثبت سفارش وارد سامانه معاملاتی کنند.

به گفته وی در دوره ثبت سفارش، اطلاعات مرتبط با درخواست‌های خرید قابل اصلاح و حذف است و پس از این دوره امکان ویرایش سفارش‌ها وجود ندارد.

وی با اشاره به عرضه اولیه نخستین شرکت به روش ثبت سفارش (Book Building) در فرابورس، سپس محور فعالیت شرکت پاکدیس را تهیه، تولید، کشت مواد اولیه صنایع غذایی، تاسیس کارخانه‌های مواد غذایی به خصوص استحصال انگور و توزیع و فروش آبمیوه‌جات، کنسروجات و نوشابه‌های غیرالکلی عنوان کرد و ادامه داد: پس از پایان دوره ثبت سفارش، اطلاعات حجم و قیمت سفارش‌های ثبت شده در اختیار کارگزار عرضه‌کننده تعیین شده توسط مدیر عرضه قرار می‌گیرد تا عرضه سهام با توجه به یکسری شرایط که مختص روش بوک‌بیلدینگ است، صورت گیرد.

لازم به ذکر است، در نهمین نشست خبری یک‌ «دیدار، یک عرضه» که مرتبط با معرفی ظرفیت‌های شرکت پاکدیس بود مدیرعامل این شرکت اعلام کرد حدود ۲,۵ درصد از کل فروش سال جاری شرکت، سهم صادرات است که به عراق و افغانستان صادر می‌شود و بازار صادراتی محصولات خام از جمله انار، انگور سیاه و هویج نیز روسیه است.

شرکت پاکدیس یازدهم آبان ماه سال ۹۳ در گروه محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر پذیرش و سپس نماد آن با عنوان «غدیس» بهمن ماه سال گذشته در بازار دوم درج شد. سرمایه این شرکت ۲۸۰ میلیارد ریال است که ۱۰ درصد آن یکشنبه ۱۹ دی ماه برای نخستین بار به روش ثبت سفارش به عموم عرضه می‌شود.

به گزارش ایبِنا، یکشنبه نوزدهم دی ماه تعداد ۲۸ میلیون سهم از مجموع سهام شرکت پاکدیس با روش ثبت سفارس در بازار دوم به عموم عرضه می‌شود./ز

ایبنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين