امروز : جمعه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/07 - 13:09 ذخیره فایل ارسال به دوستان
اردوغان:

به پناه‌جویان شناسنامه می‌دهیم

به گزارش بابل نوین، رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که این کشور، به شماری از پناه‌جویان عراقی و سوری، شناسنامه خواهد داد، بدون این که تعداد و شرایط این افراد را مشخص کند.

رجب طیب اردوغان در سخنانی که از تلویزیون ترکیه پخش شد، گفت: “وزارت کشور، در حال حاضر طرحی را در دستور کار دارد که بر اساس آن، پس از انجام تحقیقات لازم، به برخی از عراقی ها و سوری ها، شناسنامه ترکیه داده شود”.

وی افزود: اشخاصی با تخصص بالا در میان این افراد وجود دارند، شماری از آن ها مهندس، وکیل و پزشکانی حاذقند، بنابراین چه بهتر که از تخصص این افراد استفاده کنیم و نگذاریم آن ها به صورت غیرقانونی فعالیت کنند. ما به آن ها فرصت خواهیم داد تا پا به پای شهروندان ترکیه، فرصت اشتغال داشته باشند.

اردوغان مشخص نکرد که این طرح، چه زمانی اجرایی خواهد شد، با این حال، خاطر نشان کرد: وزارت کشور برای اجرای این طرح در هر زمان که اقتضا شود، آمادگی دارد.

بر اساس آمار اعلام شده از سوی آنکارا، بیش از ۳ میلیون پناه جوی عراقی و سوری در این کشور به سر می برند.

طرح شناسنامه دادن به پناه جویان عراقی و سوری، تابستان گذشته توسط اردوغان مطرح شد که با مخالفت های گسترده و تظاهرات مخالفان مواجه شد.

اپوزیسیون سیاسی ترکیه این طرح را مانوری جهت افزایش محبوبیت انتخاباتی اردوغان دانستند تا با تکیه بر آن، اصلاحات قانون اساسیِ جنجالی خود را پیش ببرد و از طریق همه پرسی، اختیارات خود را دوچندان کند.

 

منبع:العالم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين