امروز : چهارشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۸ - ۱۳:۱۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آغاز به کار ۹۲ هنرمند در پردیس ملت

به گزارش بابل نوین، ششمین دوسالانه نقاشی دامون فر دوشنبه آغاز به کار می‌کند، سیف الله پویاراد، مدیر این رویداد با اعلام خبر فوق گفت: «مانند همیشه مرحله نخست داوری از طریق تماشای عکس آثار انجام شد، که از میان ۳۰۵۰ نقاشی ۳۰۰ اثر به مرحله دوم راه یافتند، هنرمندان اصل آثار را در روزهای گذشته ارائه دادند که شورای انتخاب آثار معصومه مظفری، گلناز فتحی و پویا آریان پور زیر نظر آیدین آغداشلو، رییس شورای داوران ۱۲۱ اثر از ۹۲ هنرمند را برای حضور در بخش اصلی و جنبی گزینش کردند که عصر دوشنبه در نمایشگاه به روی دیوار گالری پردیس ملت می‌رود و اول بهمن در آیین اختتامیه برگزیدگان معرفی می‌شوند.»

آیدین آغداشلو که برای سومین بار ریاست شورای داوری دوسالانه دامون‌فر را به عهده دارد درباره آثار ارائه شده در این دوره گفت:«این دوره تنوع آثار بیشتر است و هنرمندان جوان حوزه‌های تازه‌تری را جستجو کردند و به جوانبی از هنر نگاه کرده‌اند که تا پیش از این کمتر پرداخته شده بود. به نظرم تنوع، بر خوب و بد بودن آثار ارجحیت دارد. تماشای این آثار برای من بسیار دلپذیر بود چرا که همه نوع دید و نگاهی در این نقاشی‌ها هست. از نقاشی‌های ابعاد کوچک و بزرگ، نقاشی‌هایی که معضلات اجتماعی را به تصویر کشیده تا نگاه به منظرهای شهری و نگاه به صورت‌ها و موقعیت‌های آدم‌ها.»

آغداشلو گفت: «مدت زمان زیادی طول کشیده که دامون‌فر به این نقطه برسد. این جشنواره اگر چنین بستری ایجاد کرده، فارغ از این که چقدر به کمال مورد نظر نزدیک شده‌، خیلی اهمیت دارد.»

ششمین دوسالانه نقاشی دامون فر در حالی دوشنبه ۲۰ دی در سینماگالری پردیس ملت آغاز به کار می‌کند که جایزه نخست آن سفر به آلمان و بازدید از کارخانه فابرکاستل و شرکت در آکادمی است‌.

این دوسالانه نقاشی با همکاری کویلو، فابرکاستل آلمان، کانسون و پ ب آ فرانسه از تیر ماه ۱۳۸۵ برگزار می‌شود.

 

منبع:خبرآنلاین

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين