امروز : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/07 - 20:10 ذخیره فایل ارسال به دوستان
با تلاش پلیس صورت گرفت

فروشنده قلابی لوازم خانگی در شبکه‌های مجازی دستگیر شد

شخصی که در شبکه‌های مجازی خود را فروشنده لوازم خانگی معرفی کرده بود و از این طریق به کلاهبرداری از کاربران مبادرت می‌کرد با تلاش ماموران پلیس دستگیر شد.

به گزارش بابل نوین، به نقل از افکارنیوز، رئیس پلیس فتا استان مرکزی گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان و ارائه مرجوعه قضائی مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان مرکزی ادامه داد: در ابتدا اظهارات شاکی اخذ که ایشان عنوان داشتند: مدتی قبل از طریق یکی از شبکه‌های اجتماعی با فردی آشنا شدم که خود را فروشنده لوازم خانگی معرفی و با نیت خرید کالا به درخواست وی ۲ میلیون ریال بیعانه به حسابش واریز کردم که  اکنون پاسخگوی تماس بنده نیست لذا تقاضای رسیدگی دارم.

در همین راستا و طی بررسی‌های فنی و پلیسی متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی به این پلیس احضار گردید در تحقیقات به عمل آمده متهم عنوان داشت که در شبکه‌های اجتماعی با قربانیان ارتباط برقرار کرده و خود را فروشنده لوازم خانگی معرفی و پس از دریافت وجه بیعانه دیگر جوابگوی ایشان نبوده که با تکمیل مراحل رسیدگی، پرونده و متهم به دادسرا ارسال و معرفی شدند.

سرگرد نوروزی هشدار داد که هویت افراد در فضای مجازی با زندگی ایشان در فضای واقعی متفاوت بوده و هویت برخی افراد در بستر وب آن گونه که جلوه می‌کنند، نیست که این موضوع در برقراری روابط اجتماعی و خرید و فروش در فضای مجازی دقت نظر و تحقیق فراوانی را می‌طلبد.

در پایان این مقام انتظامی افزود: در خریدهای اینترنتی بهتر است از فروشگاه‌هایی خرید شود که دارای نماد اعتماد الکترونیک بوده و پس از تحویل کالا درب منزل وجه دریافت می‌کنند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين