امروز : چهارشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ - ۱۱:۲۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

این کتاب را فقط بزرگسالان بخوانند

این کتاب را فقط بزرگسالان بخوانند

 

به گزارش بابل نوین، کتاب «هشیاری عاطفی در بزرگسالان» اثری است که با گردآوری و ترجمه حمیدرضا بلوچ توسط انتشارات آینده درخشان منتشر شده است.

در این کتاب درمی‌یابیم هشیاری عاطفی ریشه‌های بسیار عمیقی در رفتار، هیجانات، روابط فردی و اجتماعی ما دارد و با تقویت برخی مهارت‌ها در این زمینه می‌توانیم در فعالیت‌های فردی و اجتماعی موفق‌تر عمل کنیم. همچنین قادر خواهیم بود به دیگران کمک کنیم تا در زندگی و شغل خود سازنده‌تر باشند.

مترجم در این کتاب نظرات و اندیشه‌های بیش از ۱۰ محقق و نظریه‌پرداز در حوزه‌ هوش عاطفی را گردآوری کرده است. بلوچ که پیش از این در حوزه‌ هوش عاطفی آثاری از گلدمن را ترجمه کرده بود. در این اثر ما را با هشت مهارت در زمینه‌ هوش عاطفی آشنا می‎کند که عبارتند از: خود آگاهی (نسبت به عواطف و هیجانات خود)، خود تنظیمی (کنترل و تنظیم احساسات و عواطف خود)، همدلی، کنترل خشم، ایجاد انگیزه در خود، احترام به خود (عزت نفس)، شناخت احساس، عاطفه و هیجان، کنترل و تنظیم روابط خویش با دیگران (مهارت‌های بین فردی).

این مهارت‌ها اصولی هستند که روانشناسان مختلف بر آن‌ها تاکید ورزیده‌اند و تقویتشان را باعث ایجاد فواید و ثمرات بی‌شماری در زندگی ما می‌دانند.

کتاب «هشیاری عاطفی در بزرگسالان» با گردآوری و ترجمه حمیدرضا بلوچ در ۳۲۳ صفحه و در قطع خشتی به بها ۱۷هزار تومان با شمارگان یک هزار و پانصد نسخه از سوی انتشارات آینده درخشان منتشر شده است.

منبع:خبرآنلاین

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين