امروز : پنج شنبه, ۸ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ - ۱۹:۱۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ابراز امیدواری اردوغان نسبت به ترامپ

به گزارش بابل نوین، رئیس جمهور ترکیه از سرعت گرفتن گفتگوها میان آنکارا و واشنگتن به منظور دست یافتن به اجماع درخصوص مسائل منطقه ای پس از تحویل قدرت توسط «دونالد ترامپ» خبر داد.

به گزارش رویترز، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز در اظهاراتی اعلام کرد که معتقد است گفتگو با آمریکا پس از تحویل قدرت توسط «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب این کشور سرعت خواهد گرفت و دو کشور می توانند به اجماع نظر در مسائل منطقه ای برسند.

رئیس جمهور ترکیه در جمع سفرای این کشور که به منظور شرکت در یک کنفرانس سالانه در آنکارا گردهم آمده بودند، در این خصوص گفت: اعتقاد من بر این است که گفتگوها پس از اینکه ترامپ رسماً به ریاست جمهوری آمریکا برسد، تسریع خواهد شد. می دانم که می توانیم با این کشور در مسائل منطقه ای نیز به اجماع نظر برسیم.

وی در ادامه با اشاره به کودتای نافرجام ۱۵ جولای در این کشور تصریح کرد: نمی توانم از برخی کشورهای متحد به عنوان دوست نام ببرم.

رئیس جمهور ترکیه خاطر نشان کرد: آنکارا گروه گولن و «پ ک ک» را همانند داعش دانسته و با آن ها مبارزه می کند. این در حالیست که تروریست ها می کوشند عرصه جنگ را از عراق و سوریه به ترکیه بکشانند.

 

منبع:مهرنوشت

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين