امروز : شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۲۱ - ۳:۰۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آنگلا مرکل انگلیس را تهدید کرد

صدر اعظم آلمان در سخنانی انگلیس را تهدید کرد که اگر بعد از خروج از اتحادیه اروپا، اصول آزادی این اتحادیه را رعایت نکند، دسترسی لندن به بازار داخلی را محدود می کند.

به گزارش بابل نوین،صدر اعظم آلمان در سخنانی انگلیس را تهدید کرد که اگر بعد از خروج از اتحادیه اروپا، اصول آزادی این اتحادیه را رعایت نکند، دسترسی لندن به بازار داخلی را محدود می کند.

به نقل از روزنامه تاگس اشپیگل، «آنگلا مرکل»، صدر اعظم آلمان خواستار انجام اقدامات سریع و رسیدگی به عواقب حمله تروریستی اخیر برلین شد و گفت: این حمله وحشتناک ما را ترغیب می کند سریعا وارد عمل شویم و به درستی اقدام کنیم و تنها به اعلام و دادن بیانیه اکتفا نکنیم.

وی طی سخنانی در کلن آلمان، همچنین اقدامات پلیس شهر کلن در شب سال نوی میلادی که انتقادات زیادی به آن وارد شد را، درست ارزیابی کرد.

هم زمان مرکل بر این مسئله تاکید کرد در تمام اقدامات ضد تروریستی مسئله آزادی باید حفظ شود. هدف ما برقراری امنیت در آزادی است. ما خواهان یک کشور آزاد و باز هستیم.

صدر اعظم آلمان همچنین با توجه به چالش های بین المللی خواستار همکاری های قدرتمندانه تر در اروپا شد.

مرکل همچنین در بخش دیگری از سخنانش انگلیس را تهدید کرد که این کشور را در دسترسی به بازار مشترک اروپایی محدود می کند اگر بعد از خروج از اتحادیه اروپا اصول آزادی این اتحادیه را رعایت نکند.

وی تصریح کرد که ما نمی توانیم مذاکرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را در قالب گیلاس چیدن از طرف لندن ( دادن امتیازات ویژه به این کشور) دنبال کنیم. این رویکرد عواقب وخیمی برای دیگر اعضای اتحادیه اروپا داشته و ما نباید اجازه آن را بدهیم.

مرکل تاکید کرد انگلیس مطمئنا یک شریک مهم برای ما است که همچنین بعد از خروج آن از اتحادیه اروپا هم ما خواهان مناسبات خوب با این کشور هستیم.

اما مهم است که ما از طرف دیگر این مسئله را آشکار کنیم که مثلا دسترسی به بازار مشترک اروپایی تنها در صورت رعایت چهار آصل بنیادین آزادی این اتحادیه از طرف لندن امکان پذیر است.
در غیر این صورت ما باید درباره کاهش دسترسی به این بازار مشترک اروپایی برای لندن مذاکره کنیم. چهار اصل آزادی بنیادین بازار داخلی اروپا مربوط به سرمایه، کارگران، کالا و خدمات است.

صدر اعظم آلمان همچنین با نگاهی به کشورهایی مانند چین و هند تاکید کرد اروپا نباید دچار جدایی شود چرا که به این ترتیب قدرت اروپا نمایان نمی شود.

وی همچنین درخواست کرد کشورهای عضو منطقه یورو قواعد مشترکی را برای انظباط مالی مورد توجه قرار دهند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين