امروز : چهارشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۲۱ - ۱۰:۵۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۶ سال زندان به ادعای تماس با ایران

به گزارش بابل نوین، رژیم سعودی در ادامه فرافکنی و طرح ادعاهای واهی خود علیه ایران، یک شهروند عربستانی را به اتهام تاسیس یک شبکه تلویزیونی ماهواره‌ای علیه عربستان و ادعای تماس با ایران، به شش سال زندان محکوم کرد.

به نقل از خبرگزاری آلمان، دادگاه کیفری عربستان روز دوشنبه یک شهروند عربستانی را به ادعای تماس با ایران و تاسیس شبکه تلویزیونی ماهواره‌ای “امه واحده”، به شش سال زندان همراه با ممنوعیت سفر به خارج از عربستان محکوم کرد.

دادگاه در حکم بدوی خود مدعی شده است: “محکومیت این فرد (که نامش فاش نشده است) درخصوص تماس با تعدادی از مجرمین در خارج از کشور برای درخواست کمک از آنها علیه دولت عربستان، سفر به کشور ایران بعد از مصاحبه با کنسول این کشور و دریافت روادید ورود به این کشور و دیدارش با یکی از مراجع شیعه در آنجا و طرح ایده “خلافت اسلامی” به این مرجع و درخواست از این مرجع برای کمک به وی در این زمینه و نیز آگاهی از رفتن فرزندنش به یمن برای شرکت در نبردها در آنجا و اطلاع ندادن این مسئله به مراجع امنیتی ثابت شده است”.

دادگاه سعودی در حکم بدوی خود این شهروند عربستان را به خاطر “تاسیس یک شبکه ماهواره‌ای و حمایت مالی شخصی خود با هدف اقدام علیه عربستان و ارسال بیانیه های تحریک آمیز علیه این کشور از طریق شبکه های اجتماعی” محکوم کرد و افزود: “این بیانیه ها حاوی مکان و تاریخ شورش علیه عربستان با هدف فتنه انگیزی و برهم زدن بافت اجتماعی و انسجام ملی و تماس با شماری از جوانان وابسته به گروه (حزب التجدید در فلسطین) برای بازنگری در متون خصمانه‌ای قصد پخش آنها از شبکه تلویزیونی خودش را داشته، بوده است.

دادگاه این فرد را به شش سال زندان از زمان بازداشت و پرداخت سه هزار ریال سعودی غرامت و ممنوعیت از سفر شش ساله به خارج – بعد از پایان دوران زندان- محکوم کرد.

 

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين