امروز : جمعه, ۹ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۲۱ - ۱۱:۲۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نتانیاهو به مراسم تحلیف ترامپ می‌رود؟

به گزارش بابل نوین، دفتر نخست‌وزیر اسرائیل، در حالی از لغو شدن سفر برنامه‌ریزی شده ننتانیاهو به سوئیس برای مشارکت در کنفرانس اقتصادی «داووس» خبر داده است که گمانه‌زنی‌ها از حضور احتمالی وی در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب آمریکا حکایت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، روز دوشنبه اعلام کرد: نخست‌وزیر سفر خود به سوئیس به منظور مشارکت در کنفرانس اقتصادی داووس را که قرار بود در تاریخ ۱۷ ژانویه برگزار شود، لغو کرد.

در بیانیه‌ دفتر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هیچ توضیحی درباره لغو سفر برنامه‌ریزی شده نتانیاهو به سوئیس نیامده است. در همین راستا، منابع عبری‌زبان اعلام کردند که دلیل لغو این سفر نتانیاهو به سوئیس عدم تمایل وی به رو در رو شدن با برخی مقامات جهان است و این تصمیم ارتباطی به تحقیقات درباره پرونده‌های فساد وی ندارد.

از سوی دیگر، برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که نتانیاهو برای مشارکت در مراسم تحلیف «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در ۲۰ ژانویه و دیدار با وی، سفرش به سوئیس را لغو کرده است.

روزنامه «نیویورک پست»، ماه گذشته گزارش داده بود: مشاوران دونالد ترامپ خواستار دعوت نتانیاهو به مراسم تحلیف در کاخ سفید و یا انجام دیدار بین مسئولان (آمریکایی و اسرائیلی) شده‌اند.»

هرگونه دعوت از روسای جمهور کشورها و دولت‌ها برای حضور در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور نقض پروتکلی تلقی خواهد شد و تنها سفرای کشورها می‌توانند در چنین مناسبت‌هایی حضور داشته باشند.

بنیامین نتانیاهو یکی از شخصیت‌هایی بود که یک روز پس از اعلام پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، با وی تماس تلفنی برقرار کرد و این پیروزی را تبریک گفت. نتانیاهو، ترامپ را «دوست واقعی اسرائیل» توصیف کرده است.

در همین حال، وکلای نتانیاهو گفته‌اند: «شواهد ملموسی» درخصوص این ادعاها وجود ندارد.

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين