امروز : جمعه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/10 - 19:44 ذخیره فایل ارسال به دوستان

داعش مسئولیت دو حمله در مصر را برعهده گرفت

به گزارش بابل نوین، گروه تروریستی داعش مسئولیت دو حمله به نیروهای امنیتی در استان سینای شمالی مصر در روز دوشنبه را برعهده گرفت.

خبرگزاری رویترز به نقل از خبرگزاری داعش گزارش داد که این گروه مسئولیت دو حمله به نیروهای امنیتی در استان سینای شمالی مصر در روز دوشنبه را برعهده گرفت.

وزارت کشور مصر اعلام کرد که در دو حمله تروریستی افراد مسلح به دو ایست بازرسی امنیتی در العریش، بزرگترین شهر سینای شمالی در روز دوشنبه هشت تن از نیروهای پلیس و یک غیرنظامی کشته شدند.

این حملات همچنین به زخمی شدن ۱۲ تن از جمله شش تن از نیروهای پلیس انجامید.

طبق این بیانیه، ۲۰ فرد مسلح در این حمله تروریستی که با استفاده از آرپی جی و خودروی بمب گذاری شده و سلاح خودکار و بمب استفاده شد، شرکت داشتند.

وزارت کشور مصر اعلام کرد: دستگاه‌های امنیتی در سینای شمالی توانستند حمله تروریستی مسلحانه را دفع کنند و خودروی بمب گذاری شده را پیش از رسیدن به کمین منفجر کنند و جان پنج تن از تروریست‌ها را بگیرند و سه تن دیگر را زخمی کنند. بمب‌های کارگذاشته شده نیز خنثی شدند.

نیروهای امنیتی مصر همچنین دومین حمله یک “گروه تروریستی دیگر ” را دفع کردند که در جریان این حمله، تروریست‌ها به شدت اقدام به شلیک گلوله کرده و جان یکی از سربازان مصری را گرفتند.

 

منبع:ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين