امروز : یکشنبه, ۱۱ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۲۱ - ۱۹:۴۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پیام تسلیت مخبر دزفولی در پی درگذشت علی شریعتمداری

به گزارش بابل نوین، به نقل از  خبرگزاری میزان، متن کامل پیام تسلیت مخبر دزفولی در پی درگذشت دکتر علی شریعتمداری به این  شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت دانشمند متعهد و خدمتگزار جناب آقای دکتر علی شریعتمداری عضو محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی را به جامعه علمی و نخبگان کشور تسلیت می گویم.
ایشان از ابتدای تاسیس ستاد انقلاب فرهنگی و پس از آن در شورای عالی انقلاب فرهنگی در راستای رشد و تعالی آموزش عالی و تعلیم و تربیت در کشور از هیچ تلاش و کوشش دریغ نداشت و عاشقانه در این مسیر به خدمتگزاری پرداخت.
نام دکتر علی شریعتمداری در تاریخ آموزش عالی و تعلیم و تربیت ایران اسلامی به عنوان یک دانشمند دلسوز و متدین هیچ گاه فراموش نخواهد شد.
دکتر شریعتمداری که در سال های قبل از انقلاب به واسطه مبارزه با رژیم ستم شاهی سختی و مرارت های فراوانی را متحمل شده بود پس از پیروزی انقلاب نیز مانند یک مجاهد نستوه همواره در راستای اعتلای فرهنگ و دانش در کشور با دلسوزی و ایثار در مسیر اصلاح و ارتقای نظام تعلیم و تربیت گام برداشت.
تلاش ایشان در بازسازی فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران و ایفای نقش به عنوان اولین رئیس این فرهنگستان؛ نیز از دیگر ثمرات حیات پربار دکتر علی شریعتمداری در خدمت به جامعه علمی و نخبگانی کشور است.
در روند تدوین و تصویب سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که فرموده رهبر معظم انقلاب از آرزوهای معظم له پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود نیز دکتر شریعتمداری علی رغم مشکلات جسمی پرتلاش و مشفقانه در تمام جلسات شوراهای تخصصی و صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی حضورمی یافت و نظرات راهگشا و سودمند خود که حاصل تجربیات گرانقدر و دانش او بود را مشفقانه ابراز می کرد.
مرحوم مغفور دکتر علی شریعتمداری تا آخرین روزهای حیات خود همواره نسبت به اوضاع تعلیم و تربیت در کشور حساس بود و در آخرین ملاقات اینجانب و جمعی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی با ایشان بارها بر لزوم تلاش همه برای رساندن حوزه تعلیم و تربیت به جایگاه شایسته خود تاکید داشت.
در گذشت شادروان دکتر علی شریعتمداری، برای همه اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی که ایشان را به صفات نیکویی چون پارسایی، تواضع و علم دوستی می شناختند؛ سنگین و اندوهبار است.
اینجانب ضمن عرض تسلیت به مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، کلیه اعضای محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی، جامعه نخبگانی کشور و همه بازماندگان مرحوم دکتر شریعتمداری برای روح آن مرحوم رحمت بی منتهای خداوند متعال را خواستارم.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين