امروز : سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/13 - 19:45 ذخیره فایل ارسال به دوستان
معاون نیروی انسانی ستاد کل:

سازمان نیروهای مسلح اهتمام جدی در راستای پیشگیری از جرایم در بین کارکنان دارد

زاده‌کمند گفت: سازمان نیروهای مسلح اهتمام جدی در راستای پیشگیری از جرایم در بین کارکنان دارد.

به گزارش بابل نوین،به نقل از روابط عمومی سازمان قضایی نیروهای مسلح، سردار محمدجواد زاده کمند با اشاره به فرازی از فرمایش مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان که کاری بکنید سربازان در دوران خدمت احساس تضعیف نکنند و دو سال خدمت سربازی بهترین دوران توانمندسازی این افراد برای آینده جامعه است، تصریح کرد: با این نگرش، کرامت و منزلت سربازان و احساس مسئولیت فرماندهان به آنان بیشتر می شود.

وی با بیان اینکه توجه و نگاه مثبت فرماندهان به سربازان در نوع رفتار و میزان تکلیف مداری آنان در طول خدمت تأثیر بسزایی دارد، گفت: با اصلاح بینش نسبت به سربازان، عزت نفس آنان افزایش یافته و به عناصر مفید تبدیل و خود را مطیع ضوابط و مقررات می‌دانند.
معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه، با اشاره به کاهش۲۲ درصدی جرم فرار از خدمت سربازی خاطرنشان کرد: سربازان نیروی مفیدی برای تأمین امنیت کشور هستند.
سردار زاده‌کمند، مشکل معیشتی و اقتصادی، بی عدالتی در رفتار، فشارهای غیرمنطقی در یگان‌ها، عدم آگاهی از ضوابط و مقررات و پایین بودن هزینه جرم برای سربازان فراری را از عوامل وقوع جرم در دوران خدمت سربازی برشمرد و افزود: ایجاد مراکز مشاوره، برگزاری جلسه اخوت فرماندهان و تغییر در برخی قوانین از عوامل کاهش جرم فرار از خدمت سربازی است.
وی توسعه نظارت، ثبات و بهبود قوانین و مقررات، منزلت افزایی سربازان و آگاهی بخشی بیشتر به آنان در حوزه باورهای دینی، تبیین و تبلیغ نقش سربازان در تأمین امنیت، اجرای آموزش های مفید، افزایش سطح معیشت در سربازخانه‌ها، توانمندسازی فردی و اجتماعی، مدیریت نیازهای سربازان، عدم تبعیض بین سربازان و آشنایی فرماندهان با روش‌ها و تکنیک‌های علمی برای پیشگیری از جرایم را از دیگر راه‌های کاهش جرایم دوران سربازی دانست.
سردار زاده‌کمند در پایان، با اشاره به این سخن مقام معظم رهبری که حتی یک جرم هم در نیروهای مسلح زیاد است، افزود: امروز نیروهای مسلح با ایجاد امنیت پایدار، مایه افتخار کشور هستند و باید برای ریشه کنی جرایم و تحقق منویات فرمانده کل قوا تلاش ها بیش از پیش افزایش یابد.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين