امروز : دوشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۲۴ - ۲۰:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان
از سوی سازمان تأمین اجتماعی؛

جزییات بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان خوش حساب اعلام شد

سازمان تأمین اجتماعی، بخشنامه جدید بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب را به واحدهای اجرایی این سازمان در سراسر کشور صادر و نحوه اجرای آن را اعلام کرد.

به گزارش بابل نوین، به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس این بخشنامه، در صورت پرداخت نقدی و یا تقسیط بدهی تا حداکثر یک سال، تمامی جرایم بیمه ای کارفرما بخشیده می شود و در صورتی که کارفرمایان تمایل به تقسیط بدهی در اقساط بیشتری داشته باشند، بخشی از جرایم آنان متناسب با مدت تقسیط مشمول بخشودگی قرار می گیرد.

کارفرمایان درصورت پرداخت بدهی‌های معوقه ظرف ۱۸ ماه از بخشودگی معادل ۸۵درصد، درصورت پرداخت ظرف مدت ۲۴ماه از بخشودگی معادل ۷۵ درصد، درصورت پرداخت بدهی‌های معوقه ظرف مدت ۳۰ ماه از بخشودگی معادل ۶۰ درصد و در صورت پرداخت بدهی‌های معوقه حداکثر ظرف مدت ۳۶ ‌ماه نیز از بخشودگی معادل ۵۰ درصد جرایم مربوطه برخوردار خواهند شد.
قانون بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب از خرداد تا شهریور ماه گذشته اجرا شده بود و با توجه به بازخوردهای اخذ شده و بررسی های صورت گرفته، پیشنهاد تمدید و تسهیل این قانون به مبادی مربوطه ارائه شد.
قانون بخشودگی جرایم در رابطه با کارفرمایانی اجرا می شود که حق بیمه کارگران تحت پوشش خود را به صورت منظم و مطابق با قانون به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می کردند اما به دلیل بروز مشکلات ناخواسته از جمله حوادث و بلایای طبیعی، تحریم های ظالمانه و نوسانات نرخ ارز با مشکل مواجه شده و از پرداخت حق بیمه و ایفای تعهدات خود در قبال نیروی کار، بازمانده اند.
گفتنی است، کارفرمایان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص طرح بخشودگی جرایم بیمه ای می توانند به سایت رسمی سازمان تامین اجتماعی به نشانی WWW.TAMIN.IR   و یا به شعب این سازمان در سراسر کشور مراجعه کنند.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين