امروز : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/14 - 9:59 ذخیره فایل ارسال به دوستان

اوباما تحریم‌های غیرهسته‌ای و “وضع اضطراری ملی” در مورد ایران را تمدید کرد

رییس جمهور آمریکا وضع اضطراری ملی علیه ایران و تعداد دیگری از کشورهای جهان را برای یک سال دیگر تمدید کرد.

به گزارش بابل نوین، به نقل از پایگاه اینترنتی کاخ سفید، باراک اوباما با ارسال نامه ای برای رئیس مجلس نمایندگان آمریکا وضعیت اضطراری ملی را برای کشورهای ایران، کوبا، لیبی، زیمبابوه، ونزوئلا، اوکراین و (به اصطلاح) تروریست‌هایی که جریان صلح در خاورمیانه (غرب آسیا) را تهدید می کنند، برای یکسال دیگر تمدید کرد.

در این نامه آمده است: “قانون وضعیت اضطراری ملی در صورتی پایان نمی پذیرد که نود روز پیش از تاریخ پایان آن رئیس جمهور با ارسال نامه ای به کنگره اعلام کند که این قانون باید ماوراء تاریخ خود ادامه پیدا کند. بر اساس این اصلاحیه من با ارسال این نامه یادآوری می کنم که وضعیت اضطراری در رابطه با تروریست های خارجی و آنهایی که فرآیند صلح خاورمیانه را مختل می کنند تا پس از بیست و سوم ژانویه سال۲۰۱۷ تمدید می‌شود. بحران مرتبط با اقدامات خشونت بار تروریست های خارجی و آنهایی که تهدید می کنند که فرآیند صلح خاورمیانه (غرب آسیا) را مختل کنند منجر به اعلام وضعیت اضطراری در بیست و سوم ژانویه سال ۱۹۹۵ شد و این تهدید هنوز رفع نشده است. گروههای تروریستی همچنان به فعالیت های خود با هدف تاثیر گذاری و تهدید روند صلح خاورمیانه که به منزله دشمنی با منافع آمریکا است، ادامه می دهند. اینگونه اقدامات ادامه تهدید فوق العاده و غیرمعمول برای امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصادی آمریکا است. بنابراین من تصمیم گرفتم این موضوع ضروری است که وضعیت اضطراری را در رابطه با تروریست های خارجی که فرایند صلح خاورمیانه را تهدید به اختلال می کنند، تمدید کنم و با این کار قدرت لازم را برای تقویت تحریم ها ضد آنها به منظور پاسخگویی به این تهدید حفظ کنم.”
اوباما همچنین دستور داد مجموعه‌ای از تحریم‌های غیرهسته‌ای که پیشتر علیه ایران وضع شده بود پابرجا بماند.
وی در این دستور گفت: “در حالی که تحریم‌های مرتبط با مساله هسته‌ای پیرو تعهدات ما در برجام برداشته شدند، شماری از تحریم‌های غیرهسته‌ای مربوط به ایران پابرجا می‌مانند.”
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين