امروز : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/14 - 10:32 ذخیره فایل ارسال به دوستان
اردوغان:

انتخابات زودهنگام منوط به رد اصلاحات قانون اساسی در پارلمان است

به گزارش بابل نوین، رئیس‌جمهور ترکیه بعد از آنکه رهبر یک حزب اپوزیسیون بحثی را درباره برگزاری انتخابات زودهنگام به جای اصلاحات مناقشه برانگیز قانون اساسی مطرح کرد، گفت که تنها در صورتی که پارلمان جلوی این اصلاحات را بگیرد مسالبه برگزاری انتخابات زودهنگام مطرح خواهد بود.

به نقل از روزنامه حریت، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در مصاحبه با خبرنگاران ضمن انتقاد از مخالفانی که در پارلمان زد و خورد راه انداختند، گفت: ما هرگز فکر نکرده‌ایم که برگزاری انتخابات زودهنگام مناسبت است. با این حال اگر آنها (مخالفان) کاری کنند که پارلمان کارکردش را از دست بدهد، دیگر این گزینه را رد نخواهیم کرد.
اردوغان خاطر نشان کرد: من فکر می‌کنم که این مساله در طول هفته جاری حل و فصل شده و موضوع (اصلاحات قانون اساسی) برای تصمیم گیری در اختیار اربابان اصلی قدرت قرار خواهد گرفت زیرا مردم هستند که مالک اصلی هستند و تصمیم نهایی را می‌گیرند.
اردوغان ادامه داد، تاکنون بندهای قانون اساسی جدید بیش از ۳۴۰ رای دریافت کرده‌اند و برگزاری همه پرسی کاملا محتمل است.
این اظهارات اردوغان بعد از آن مطرح شد که دولت باغچلی، رهبر حزب جنبش ملی گرای ترکیه گفت که از برگزاری انتخابات زودهنگام در صورتی که پارلمان بسته اصلاحات قانون اساسی را تصویب نکند،‌ حمایت می‌کند.
او به خبرنگاران گفت: اگر اصلاحات قانون اساسی در پارلمان تصویب نشود، قانونگذاران دیگر نخواهند توانست به کار خود ادامه دهند و باید زمینه‌ای برای فعالیت پارلمان جدید به وجود آید که معنی آن توسل به اراده مردم است.
همچنین یک قانونگذار دیگر حزب عدالت و توسعه از شهر استانبول گفت: اگر پارلمان ترکیه این تغییرات قانون اساسی را تصویب نکند، برگزاری انتخابات زودهنگام الزامی خواهد بود.
منبع: ایسنا
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين