امروز : سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/15 - 14:30 ذخیره فایل ارسال به دوستان

رقیبی که یک گام از روحانی جلوتر است

او حراف نيست و حتي در اين اواخر، برابر برخي انتقادات تند نيز حاضر به سخنراني نشد و به ميدان مواجهه نيامد. از همه مهم‌تر، اگر كانديدا شود، گروه يا افرادِ موثري ميان اصولگريان وجود ندارد كه دهان به انتقاد و شكوايه و ان‌قلت باز كنند.

به گزارش بابل نوین، روزنامه اعتماد یکی از نامزدهای اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری را ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی دانست. این روزنامه نوشت:

سید ابراهیم رییسی، همچون «حسن روحانی» لباس روحانیت می‌پوشد و به کلامِ آخوندی اشراف دارد؛ درس‌آموخته مکتب مدرسه حقانی. یک گام از روحانی جلوتر است؛ چرا که سید است و سیاسیون سید بودن را با توجه به شیعی بودن ایرانیان، بر افزایش رای و هواداری آنان موثر می‌دانند.

همچنین رییسی با برگزیده شدن به عنوان تولیت آستان قدس رضوی توانسته به اقشار پایین جامعه در مشهد توجه کند و تصاویری از او و خانه‌ها و زندگی‌های سخت منتشر شده است. پس می‌تواند معترضی باشد به وضعیت اقتصادی دولت کنونی و راهی بیابد جهت جلب آرای طبقات محروم.

از دیگر سو، سابقه‌ای دارد در بطن نهادهای امنیتی و قضایی کشور (دادستان ویژه روحانیت، دادستان کل کشور، معاون اول قوه قضاییه، رییس سازمان بازرسی کل کشور، دادستان تهران و…) که او را برابر حسن روحانی نگه می‌دارد و ضعفی نخواهد داشت. آنچنان‌که روحانی هم امروز در رقابت و جدال با همقطاران اوست. میان هسته مرکزی قدرت هم هوادارانی دارد که این روابط به گونه‌ای است، شاید لازم باشد آنان به او بگویند، به میدان انتخابات بیاید یا خیر؟

او حراف نیست و حتی در این اواخر، برابر برخی انتقادات تند نیز حاضر به سخنرانی نشد و به میدان مواجهه نیامد. از همه مهم‌تر، اگر کاندیدا شود، گروه یا افرادِ موثری میان اصولگریان وجود ندارد که دهان به انتقاد و شکوایه و ان‌قلت باز کنند.

جام نیوز

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين