امروز : چهارشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۱۴:۵۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جزییات صورت‌حساب سهام عدالت اعلام شد/ ارایه تا اوایل اسفند

مشاور رییس کل سازمان خصوصی سازی با تاکید بر اعلام صورت حساب مشمولان در سامانه سهام عدالت تا پایان سال جاری، گفت: این صورت حساب اواخر بهمن ماه یا اوایل اسفند ماه سال جاری به مشمولان ارائه خواهد شد.

به گزارش بابل نوین،جعفر سبحانی، با بیان اینکه سهام عدالت به لحاظ تعداد جمعیتی دارای ۴۹میلیون و ۲۰۰ هزار مشمول است، افزود: سازمان خصوصی سازی بر اساس مصوبه شورای اصل ۴۴ قانون اساسی که دو ماه قبل به تصویب رسید موظف شد تا پایان سال ۹۵ برای تمامی مشمولان سهام عدالت صورت حساب تولید کند.

 

** پیش بینی واریز ۵۱۰ تا ۵۱۵ هزار تومان سود به خزانه برای هر مشمول طی ۱۰ سال

وی ادامه داد:‌ بر اساس این صورت حساب مشخص می شود که برای هر مشمول طی ۱۰ سال گذشته چه میزان سود از محل شرکت های سرمایه پذیر به نیابت از آنها به حساب خزانه واریز یا تادیه شده است.

 

مشاور رییس کل سازمان خصوصی سازی تصریح کرد:‌ بر همین اساس میزان پرداختی هر مشمول از محل سود دریافتی طی ۱۰ سال مشخص می شود که بر اساس پیش بینی ها این رقم حدود ۵۱۰ تا ۵۱۵ هزار تومان است.

 

** تعیین وضعیت مشمولان دو دهک اول

سبحانی اظهارداشت:‌ همچنین بر اساس این صورت حساب وضعیت افرادی که مشمول تخفیف هستند و در دو دهک اول قرار دارند نیز مشخص می‌شود.

 

یادآور می شود، سهام عدالتی که در اختیار دهک اول و دوم قرار دارد (بسیجیان، روستاییان و عشایر، افراد تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی) با تخفیف ۵۰ درصدی همراه است.

 

** کسر سودهای پرداختی در سال های ۸۷ و ۸۸

وی اظهارداشت: در بخش دیگر این صورت حساب هم به میزان سودی که در سال های ۸۷ و ۸۸ به حساب برخی از مشمولان واریز شده اشاره می‌شود.

 

مشاور رییس کل سازمان خصوصی سازی تصریح کرد: در سال های مذکور برخی از مشمولان ۴۰، ۸۰ . ۱۲۰ هزار تومان سود در یک یا دو مرحله دریافت کرده اند که البته این مبلغ در صورت حساب از میزان اولیه کسر می شود.

 

** تعیین تکلیف واریز مابقی سهام عدالت به خزانه توسط مشمولان

سبحانی ادامه داد: در بخش دیگر این صورت حساب قرار است فرصتی به مشمولان داده شود تا فاصله ۵۱۰ تا ۵۱۵ هزار تومان تا یک میلیون تومان سهام عدالت را به صورت دلخواه تعیین تکلیف کنند. بر همین اساس شهروندان می‌توانند تصمیم بگیرند که میزان باقی مانده را خود به حساب خزانه واریز کنند یا همانند سال‌های گذشته از محل سود سهام تامین شود.

 

وی با بیان اینکه برای تعیین وضعیت صورت حساب سهام عدالت جلسات متعدد و فشرده ای در حال برگزاری است، گفت: هر چند سامانه سهام عدالت حدود یک هفته تا ۱۰ روز پیش راه اندازی شده اما این سامانه هم اکنون تنها در مرحله اطلاع رسانی است.

** پاسخ به سوالات مشمولان

وی از مزایای این سامانه را پاسخ به سوالات مشمولان عنوان کرد و اظهار داشت: هم اکنون در بخشی از این سامانه ده ها سوال طراحی و به آن پاسخ داده شده است البته میزان پرسش ها و پاسخ ها در این بخش افزایش می‌یابد تا به سوالات احتمالی مشمولان به نحو مناسبی پاسخ داده شود.

 

سبحانی خاطر نشان کرد: مشمولان در اواخر بهمن ماه یا اوایل اسفند ماه می‌توانند به سایت سهام عدالت مراجعه و پس از تکمیل اطلاعات اولیه در صفحه پایانی صورت حساب را دریافت کنند.

 

یادآور می شود، رئیس کل سازمان خصوصی سازی هم درباره این سامانه گفته بود، زمان آزادسازی سهام عدالت در سال ۹۶ خواهد بود و تا پایان امسال تنها صورتحساب و جزئیات مربوط به سهام در سامانه سهام عدالت قابل دسترسی است.

 

میر علی اشرف عبدالله پوری حسینی با اشاره به راه اندازی سامانه سهام عدالت در جهت اطلاع رسانی به دارندگان این سهام، گفت: این سامانه در حال حاضر تنها به معرفی سهام عدالت می پردازند و در هفته های آینده کاربران می توانند با استفاده از آن ارزش سهام و صورت حساب خود را نیز مشاهده کنند.

 

رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: هدف از راه اندازی سامانه سهام عدالت اطلاع رسانی به سهام داران در خصوص جزئیات ارزش سهام عدالت و نحوه آزاد سازی آن است.

 

وی با اشاره به اینکه در هفته های آینده صفحات جدید این سامانه راه اندازی خواهد شد، گفت: سامانه سهام عدالت در حال حاضر برای معرفی به سهامداران ایجاد شده و در هفته های آینده صفحات جدید مربوط به ارزش دارایی،صورتحساب کاربران در آن قابل دسترسی است همچنین سهامداران می توانند مبلغ پرداختی خود را در این سامانه مشاهده و در صورت تمایل اقدام به پرداخت آن کنند.

 

پوری حسینی تصریح کرد: زمان آزادسازی سهام عدالت در سال ۹۶ خواهد بود و تا پایان سال تنها صورتحساب و جزئیات مربوط به سهام در سامانه سهام عدالت قابل دسترسی است.

 

این گزارش می افزاید: سامانه رسمی طرح توزیع سهام عدالت به نشانی samanese.ir در راستای اطلاع‌رسانی از آخرین خبرها و اطلاعیه‌های مربوط به سهام عدالت طراحی و راه‌اندازی شده است و مشمولین و علاقه‌مندان می‌توانند علاوه بر آگاهی از خبرهای این حوزه با مراجعه به بخش پرسش و پاسخ، نسبت به رفع سوالات و ابهامات خود در زمینه سهام عدالت اقدام کنند.

 

گفتنی است؛ این سامانه تنها سامانه رسمی کشور در خصوص سهام عدالت و به نشانی samanese.i است.

اقتصاد آنلاین

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين