امروز : چهارشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۱۶:۱۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

خلا موسیقی ارزشی در جشنواره بین‌المللی فجر

سی و دومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر در حالی آغاز شد که جای موسیقی ارزشی در آن خالی است.

به گزارش بابل نوین، جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر تاکنون سی و یک دوره را سپری کرده و سی و دومین دوره آن در حال برگزاری است. این جشنواره روزجمعه۲۴ دی در سالن همایش‌های برج آزادی در حالی آغاز شد که بازهم نامی از خوانندگان ارزشی در جدول آن وجود ندارد.

حامد زمانی خواننده انقلابی جوانی که چندی پیش در سالروز ۹ دی به عنوان هنرمند استکبارستیز سال معرفی شده بود، در این جشنواره حضور ندارد.

خواننده آثار سپر، آزادی، مرگ بر آمریکا، گزینه‌های روی میز که سال‌هاست به تولید آثار انقلابی و ارزشی می‌پردازد به این خلا واکنش نشان داده و با انتشار جدول پخش این جشنواره و گذاشتن هشتک‌  #کسوف_در_انقلاب_فجر و نقل قولی از شهید آوینی که ”  در جمهوری اسلامی همه آزادند جز…”  اعتراض خود را نشان داد.

وی در پاسخ به عدم حضورش در جشنواره فجر در رسانه‌ها اذعان داشت:  در جشنواره موسیقی فجر جای موسیقی ارزشی خالی است و غفلت از موسیقی ارزشی در کشور به حدی است که  حتی الان در جشنواره خودمان هم امسال بنده را راه ندادند.

اگرچه  تاکید بر اهمیت موسیقی فجر را در سخنان و پیام مسئولان بسیار دیده‌‌ایم و آنان این جشنواره را روایت‌گر پیام بلند انقلاب اسلامی ‌می‌دانند اما سوالی که باقی می‌ماند این است که چرا این سخنان در عمل مصداقی ندارد و نتیجه‌اش غیبت سازندگان مفاهیم ارزشی و اتقلابی است!

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين