امروز : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/16 - 11:27 ذخیره فایل ارسال به دوستان
آخر چه می شود:

بلبشو در استیضاح شهردار بابل/فیروزپور: شهردار استیضاح می‌شود/کاردگر: زمینه استیضاح شهردار وجود ندارد

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر بابل با اشاره به اینکه زمینه استیضاح شهردار بابل وجود ندارد، گفت: بیشتر اعضای شورا مخالف استیضاح هستند اما ریس شورای شهر قاطعانه می گوید شهردار بابل استیضاح می‌شود، اعضای شورای شهر قانع نشدند.

به گزارش بابل نوین، به نقل از تیتر امروز، رئیس کمیسیون فنی و عمران شورای شهر بابل مرتضی کاردگر اظهار کرد: اصولاً بحث خدمت و خدمت‌رسانی زمانی معنا پیدا می‌کند که یک مجموعه همدل و همسو باشند.

وی افزود: باید فضای مناسبی برای برنامه‌ریزی اصولی در شهرداری بابل وجود داشته باشد تا با توجه به نیازهای شهری، برنامه‌ریزی و خدمات‌رسانی معنا یابد و در غیر این صورت تنش‌های اجتماعی سبب ناهماهنگی‌های غیرمتعارف در بدنه شهرداری و شورا می‌شود.
رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر بابل با انتقاد از اینکه از پنج ماه گذشته سایه شوم استیضاح را به‌منظور بهره‌برداری سیاسی آنقدر گسترده جلوه دادند که تمام مسائل خدمات‌رسانی شهرداری را تحت‌الشعاع قرار داده است، تصریح کرد: موضوع استیضاح حق شورا است و اگر همه اعضای شورا به نتیجه برسند باید استیضاح انجام شود اما این موضوع در مورد شهردار بابل صدق نمی‌کند.
این مسؤول بیان کرد: شهردار بابل با نگاه مثبت و با تمام توان و قدرت براساس سیاست‌گذاری بودجه‌ای خدمت می‌کند، شهرداری یک مجموعه خدمات‌رسان است و در این زمینه شایسته نیست کم‌کاری برخی از واحدهای شهرداری را که از گذشته نیز با آن مواجه بودیم به حساب شهردار بگذاریم بلکه این بدنه فلج از گذشته مشکل‌ساز بوده است.
کاردگر با اشاره به اینکه به هیچ عنوان زمینه استیضاح شهردار بابل وجود ندارد و بیشتر اعضای شورای شهر مخالف استیضاح هستند، اضافه کرد: در فضای کنونی که جامعه با رکود اقتصادی مواجه است نباید با تنش‌های اجتماعی زمینه خدمت به مردم را از شهردار بابل بگیریم بلکه باید با فضای همدلی، مودت و دوستی فضا را به سمت خدمت سوق دهیم.
وی با اشاره به اینکه اعضای شورای اسلامی شهر باید سخنان بزرگان این شهر را برای مودت و همدلی مد نظر قرار دهند، ادامه داد: رکود درآمد اقتصادی از سه سال قبل در فضای شهرداری بابل حاکم بوده و کار خاصی از سه سال قبل از سوی شهرداری بابل انجام نشده است و مختص یک سال گذشته و دوران فعالیت حسین بیژنی نیست.
رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر بابل با دعوت از اعضای شورای شهر به وحدت و همدلی بیان کرد: به اعضای شورای شهر توصیه می‌کنم به‌جای ایجاد تنش و درگیری بی‌حاصل مسیر را به‌سوی انجام وظایف ذاتی خود سوق دهند و با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های موجود شهری از جمله امام جمعه بابل، استاندار مازندران، فرماندار و نمایندگان مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در زمینه خدمات‌رسانی به مردم تلاش کنند.
* شهردار بابل استیضاح می‌شود/اعضای شورای شهر قانع نشدند
مرمر فیروزپور با بیان اینکه عدم تحقق بودجه سبب شد تا شهردار بابل پاسخگوی سؤوالات اعضای شورای اسلامی این شهرستان شود، اظهار کرد: در ابتدای آبان‌ماه امسال اعضای شورای اسلامی شهر سؤالاتی را از شهردار این شهر مطرح کردند و شهردار موظف بود به‌مدت ۱۰ روز پس از طرح سؤال پاسخگو باشد.
وی با اشاره به اینکه شهردار بابل بعد از ۵۸ روز به سؤالات اعضای شورای اسلامی شهر پاسخ نداد، افزود: حسین بیژنی شهردار بابل به‌دلیل پاسخگو نبودن به صحن علنی شورای اسلامی شهر دعوت شد و به ۵ تا ۶ سؤال مطرح‌شده اعضای شورای شهر پاسخ داد، بعد از رأی‌گیری از ۱۳ عضو، ۷ عضو شورای اسلامی این شهر از پاسخ پرسش‌های مطرح‌شده قانع نشدند.
رئیس شورای اسلامی شهر بابل اضافه کرد: طبق قانون یک سوم اعضا در مرحله بعد می‌توانند درخواست استیضاح از شهردار را داشته باشند.
این مسؤول با بیان اینکه بنا به دلایلی مانند درگذشت آیت‌الله رفسنجانی و … طرح استیضاح از شهردار بابل مسکوت ماند، گفت: همچنان استیضاح شهردار بابل به قوت خود باقی است.
فیروزپور با تأکید براینکه این حق برای همکاران اعضای شورای اسلامی شهر بابل محفوظ است که مرحله استیضاح شهردار را بگذرانند، ادامه داد: سؤالاتی که از شهردار بابل پرسیده شد درباره عملکرد و عدم تحقق بودجه این شهرستان بود که بعد از ۱۰ ماه مصوب، تاکنون محقق نشد.
وی با بیان اینکه شهردار بابل در ابتدای کار دفاعیه‌ای برای شهردار شدن خود داشت و قول‌هایی را برای توسعه این شهر به اعضای شورا داده بود اما هیچکدام اجرایی نشد، تصریح کرد: برای ادعاهای بیژنی به‌عنوان انتخاب شدن شهردار بابل مستنداتی در دست است که قابل انکار نیست.
رئیس شورای اسلامی شهر بابل مهم‌ترین چالش در شهرداری این شهرستان را نبود مدیریت در درآمد مناسب و موفق نبودن در تحقق بودجه سالانه دانست و گفت: یک‌سال از عمر شهردار شدن بیژنی در بابل می‌گذرد اما هیچ‌گونه فعالیت عمرانی در این شهرستان صورت نگرفت.
این مسؤول خاطرنشان کرد: تمام بحث‌های شورای اسلامی شهر بابل نوع خدمات نابه‌جا و بدون اولویت شهرداری این شهر است.
فیروزپور با تأکید بر اینکه شهرداران مکلف به اجرای قانون شهرداری‌ها و مصوبات قانونی شورای اسلامی شهر هستند، اضافه کرد: خدماتی که از سوی شهرداری باید به شهروندان داده شود در بابل دیده نمی‌شود.
وی بیان کرد: ابتدای سال جاری بودجه پیشنهادی شهرداری بابل بالغ بر ۱۸۵ میلیارد تومان و علاوه بر آن ۵۰ میلیارد تومان به‌عنوان سرمایه‌گذاری از سوی شورای شهر مصوب شد، این در حالی است که بعد از ۱۰ ماه حدود ۵۰ میلیارد تومان آن محقق شده است.
رئیس شورای اسلامی شهر بابل با اشاره به اینکه محقق نشدن بودجه شهرداری این شهر را مدیریت نادرست در شهرداری می‌دانیم، گفت: از ابتدای سال کار عمرانی هزینه‌دار در بابل انجام نشده است.
این مسؤول بیان کرد: تنها پروژه عمرانی بابل از باغ فردوس تا میدان اوقاف بوده است که باید چهار ماهه به پایان می‌رسید، پنج ماه است که پیشرفت چشم‌گیری نداشت و در حال حاضر دو ماه دیگر تا بهره‌برداری از این طرح درون شهری مانده است.
فیروزپور در بخش پایانی سخنانش تصریح کرد: حق استیضاح شهردار بابل برای اعضای شورای شهر این شهرستان محفوظ است.
آدرس منبع خبر: http://titreemroz.ir/fa/news/42517
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين