امروز : سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/16 - 13:49 ذخیره فایل ارسال به دوستان
استاد حوزه علميه در جمع زوار حسينی(ع):

۵ دستورالعمل امام حسین(ع) برای پرهیز از گناه

استاد حوزه علميه با اشاره به روايتی از امام حسين(ع) براي پرهيز از گناه تاكيد كرد: امام در دو بند از اين دستورالعمل فرمودند كه از زمين خدا بيرون برو و از رزق و روزی او نخور و هرقدر می خواهی گناه كن.

به گزارش بابل نوین، حجت الاسلام و المسلمین پورموسوی، استاد حوزه علمیه در جمع زائران حرم مطهر حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با بیان اینکه گناه و معصیت نشانه بیماری روحی انسان است به تبیین روایتی از امام حسین(ع) در این زمینه پرداخت.

وی ادامه داد: فردی خدمت امام رسید و گفت من صبر بر گناه ندارم، موعظه ای بفرمایید که این مسئله در من اثر بگذارد و کمتر گناه کنم و امام فرمودند چند چیز است که در نظر داشته باش و بعد هر قدر می خواهی گناه کن.
این سخنران مذهبی بیان کرد: امام فرمود از روزی خداوند نخور و بعد هرقدر خواستی گناه کن و از حکومت خدا بیرون برو و هرقدر خواستی گناه کن.
وی با بیان اینکه این دو مسئله ممکن نیست زیرا انسان در هر جای عالم باشد تحت حکومت خدا و از او روزی می خورد افزود: خداوند رزق طفل شیرخوار را به محض اینکه از مادر متولد می شود به او عطا می کند و رزق و روزی همه موجودات را به تصریح قرآن بر عهده دارد و کسی نیست که بتواند خود را روزی خوار خداوند نداند.
پورموسوی به بیان خاطره ای از علامه مجلسی در برخورد با یک فرد گناهکار پرداخت و تصریح کرد: علامه مجلسی با بیان همین مطلب خطاب به آن فرد که تو عمری روزی خدا را خورده و نمکدان شکسته ای باعث تغییر او شد.
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه همه عالم ملک و ملکوت خداست اظهار کرد: برخی امکانات مادی زیادی در اختیار دارند اما باز هم طلبکار و ناشکر هستند و کفران نعمت می کنند و برای به دست آوردن یک تکه زمین که همه زمین برای خداست دروغ های فراوان می گویند و تعدی می کنند و مال صغیر و کبیر را می خورند.
وی با بیان اینکه روز قیامت یوم الحسرت است ادامه داد: در قرآن هزار و ۴۰۰ بار کلمه قیامت آمده است که نشان دهنده اهمیت آن است زیرا همه در آخرت حسرت خواهند خورد؛ افراد خوب از اینکه چرا بیشتر بهره نبرده و افراد بدکار از اینکه چرا معصیت کرده اند.
وی با اشاره به ادامه روایت گفت: امام خطاب به آن جوان ادامه دادند که جایی را انتخاب کن تا خداوند تو را نبیند و هر چه می خواهی گناه کن؛ وقتی عزرائیل برای گرفتن جان تو آمد او را از خود بران و هر چه می خواهی گناه کن و زمانی که مالک دوزخ تو را به سوی آتش می برد در آتش وارد مشو و هر چه می خواهی گناه کن.
میزان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين