امروز : سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/16 - 18:15 ذخیره فایل ارسال به دوستان

استقبال یک اصلاح طلب از کاندیداتوری دستجردی

به گزارش بابل نوین، رییس فراکسیون زنان مجلس دهم گفت: تصویب مواد ١١۶ ، ١١٧ و ١١٨ برنامه ششم توسعه در مجلس، گامهایی در جهت بسترسازی برای افزایش مشارکت سیاسی و اقتصادی زنان است. در جریان تصویب برنامه ششم خیلی از نمایندگان مجلس و فعالان سیاسی معترف شدند که زنان مجلس دهم در جریان قانونگذاری تاثیرگذار بوده اند و این در حالی است که پیشتر افزایش تعداد زنان صرفا به عنوان اقدامی انتخاباتی تلقی شده بود.

روانه سلحشوری امروز در یک نشست خبری در پاسخ به این سئوال که فراکسیون زنان برای افزایش مشارکت سیاسی و اقتصادی زنان چه برنامه ای در پیش دارد توضیح داد: بعد از رسیدگی به برنامه ششم و فراغت حاصل از آن دیدار و تبادل نظر با زنان کارآفرین در دستور کارمان است.

وی به موضوع مشاغل خانگی که در ماده ١١٧ برنامه ششم به آن توجه شده اشاره کرد و گفت: در چین و هند مشاغل خانگی تحول اقتصادی ایجاد کرده اند و در شرایطی که وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ٣۶٠ نوع شغل خانگی ایجاد کرده میتوان این موضوع را در جهت پیشبرد مشارکت اقتصادی زنان توصیف کرد.

سلحشوری توجه به تعاونی ها را دیگر اولویت فراکسیون زنان برای بهبود مشارکت اقتصادی زنان در کشور توصیف کرد.

رییس فراکسیون زنان همچنین تاکید کرد: در مجلس دهم یک ادراک زنانه به وجود آمده که خیلی به واقعی کردن فضا کمک کرده است.

او گفت: تصویب مواد ١١۶ ، ١١٧ و  ١١٨ برنامه ششم توسعه در مجلس، گامهایی در جهت بسترسازی برای افزایش مشارکت سیاسی و اقتصادی زنان است. در جریان تصویب برنامه ششم خیلی از نمایندگان مجلس و فعالان سیاسی معترف شدند که زنان مجلس دهم در جریان قانونگذاری تاثیرگذار بوده اند و این در حالی است که پیشتر افزایش تعداد زنان صرفا به عنوان اقدامی انتخاباتی تلقی شده بود.

پروانه سلحشوری در پاسخ به این سئوال که احتمال دارد شورای نگهبان شرایطی را برای نامزدهای ریاست‌جمهوری از بین زنان تعیین کند،‌ گفت: در مورد ریاست جمهوری چه برای زنان و چه برای مردان شاخص سازی شود خوب است. مایل نیستم اسم زنی ببرم اما در نظرگرفتن سوابق اجرایی و علمی تعیین کننده باشد.

وی با اشاره به مطرح شدن مرضیه وحیددستجردی به عنوان نامزد احتمالی اصولگرایان در انتخابات آتی ریاست جمهوری افزود: در شرایطی که اصولگرایان با فقر جدی نامزد برای ریاست جمهوری مواجهند مطرح کردن خانم وحیددستجردی خیلی خوب و هوشمندانه بود زیرا ایشان هم از لحاظ سیاسی فرد روشنی است و هم به لحاظ عملکرد و برای زنان نیز خوب عمل کرده است.

رییس فراکسیون زنان مجلس دهم در پاسخ به چگونگی حمایت از زنان در انتخابات شوراها گفت: آقای عارف تاکید کرده در انتخابات شوراها از تعیین سهمیه ۴٠ درصدی برای زنان و جوانان حمایت می‌کنیم.

منبع:خبرآنلاین

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين