امروز : دوشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۱۲:۱۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مجوز مجلس به بانک مرکزی برای اعطای تسهیلات مسکن به ۵۰ هزار رزمنده در طول برنامه ششم

طبق مصوبه مجلس؛ بانک مرکزی جمهوری اسلامی موظف شد تا در طول برنامه، سالیانه نسبت به ارائه تسهیلات مسکن با سود حداكثر4% به تعداد پنجاه (50) هزار نفر به رزمندگان دارای حداقل شش ماه سابقه ،اقدام کند.

به گزارش بابل نوین، نمایندگان در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۲۶ دیماه) مجلس، در جریان بررسی مواد ارجاعی لایحه برنامه ششم توسعه، ماده ۱۰۴  این لایحه را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.

به موجب ماده ۱۰۴-
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است در طول اجرای قانون برنامه، سالیانه نسبت به ارائه تسهیلات مسکن فقط یک بار با سود حداکثر۴% به تعداد پنجاه (۵۰) هزار نفر به رزمندگان دارای حداقل شش ماه سابقه جبهه و آزادگان با حداقل سه ماه اسارت که فاقد مسکن ملکی می‌باشند و تاکنون مسکن، زمین یا تسهیلات مسکن دریافت نکرده‌اند، از طریق بانک‌های عامل اقدام نماید.
مابه‌التفاوت سود مذکور تا سقف نرخ مصوب شورای پول و اعتبار مطابق بودجه سنواتی توسط دولت تامین و به بانک‌های عامل پرداخت می‌شود. ( تعیین اولویت و نحوه معرفی افراد واجد شرایط به موجب دستورالعمل ستاد کل نیروهای مسلح خواهد بود.)
۲- تبصره ذیل به ماده ۳ مکرر قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران الحاق می‌گردد:
تبصره- ایثارگران در پرداخت هزینه‌های حق الثبت و حقوق دولتی مربوط به خرید و فروش، ترهین اسناد مالکیت تسهیلات وام خرید یا ساخت مسکن از هفتاد درصد (۷۰%) معافیت برخوردار می‌باشند.
۳- دولت و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است همه ساله حداقل ۱۰% منابع قرض الحسنه تمامی بانک‌ها و موسسات پولی و اعتباری، دولتی را در چارچوب بودجه سنواتی جهت اشتغال ایثارگران از طریق صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران اختصاص دهد.
۴- دولت موظف است در اجرای مواد ۳ و ۳ مکرر فصل دوم قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و اصلاحات بعدی آن حداکثر تا پایان خرداد ماه هرسال شرایط پرداخت تسهیلات مسکن ارزان قیمت به ایثارگران را مطابق بودجه سنواتی ابلاغ نماید.
۵- ماده واحده اصلاح ماده(۸) قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوب ۲۸/ ۹/ ۱۳۸۹ به‌شرح ذیل اصلاح می‌گردد:
بعد از عبارت «از طریق مزایده عمومی» عبارت «با رعایت اولویت ایثارگران و فرزندان شهداء »اضافه می‌گردد.
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين