امروز : سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/17 - 13:20 ذخیره فایل ارسال به دوستان

جزئیات حضور جدید بنز در ایران

بنز آلمان در شرایطی حدود یک سال پیش تفاهم‌نامه‌ای مشترک با ایران‌خودرودیزل برای مشارکت دوباره امضا کرد که به‌نظر می‌رسد مسوولان این شرکت برای تبدیل آن به قرارداد رسمی، منتظر رویکرد دولت جدید آمریکا در مورد برجام هستند.

به گزارش بابل نوین،بنز که از جمله شرکای قدیمی خودروسازی ایران به‌شمار می‌رود و سال‌ها با ایران‌خودرودیزل همکاری مشترک داشته، پس از اعمال تحریم‌های بین‌المللی، ارتباط خود را با شریک قدیمی اش قطع کرد. با این حال، پس از توافق هسته‌ای و اجرایی شدن برجام، بنز برای بازگشت به ایران ابراز تمایل کرده و اتفاقا اولین شرکتی بود که پس از تحریم‌ها در صنعت خودرو کشور اقدام به عقد تفاهم‌نامه کرد.

این در شرایطی است که در حال حاضر مذاکرات میان بنز و طرف‌های ایرانی به کندی پیش رفته و در نتیجه تفاهم‌نامه موردنظر هنوز به قرارداد تبدیل نشده است، بنابراین فعلا قابلیت اجرا شدن ندارد. در این شرایط گفته می‌شود بنز در انتظار مشخص شدن رویکرد دولت جدید ایالات متحده آمریکا است و در صورت دریافت سیگنال‌های مثبت در مورد ایران و برجام، تفاهم‌نامه خود با ایران‌خودرودیزل را به قرارداد تبدیل خواهد کرد. طبق تفاهم‌نامه منعقد شده میان دو شرکت، قرار است بنز علاوه‌بر تولید محصولات نسل جدید خود در ایران‌خودرودیزل، فروش و خدمات پس از فروش محصولات خود را در ایران نیز در اختیار بگیرد. به‌عبارت بهتر، بنز می‌خواهد در کنار مشارکت با ایران‌خودرودیزل، خود خدمات پس از فروش و فروش محصولاتشان را در دست بگیرد تا بتواند با رقبای بزرگش در ایران یعنی ولوو و اسکانیا رقابتی نزدیک داشته باشد./ز

افکارنیوز

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين