امروز : سه شنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۱۳:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

قیمت طلای جهانی افزایش یافت

به گزارش بابل نوین،هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۸ درصد افزایش یافت و به ۱۲۱۲.۴۰ دلار رسید که بالاترین قیمت از ۲۳ نوامبر بود.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در فوریه، ۱.۳ درصد صعود کرد و در ۱۲۱۱.۸۰ دلار ایستاد.

قرار است ترزا می، نخست وزیر انگلیس روز جاری سخنرانی کند. انتظار می رود وی برنامه های دولت برای جدایی از اتحادیه اروپا را رونمایی کند و در نتیجه این رویداد، نگرانیهای سرمایه گذاران افزایش یافته و تقاضا برای طلا به عنوان دارایی مطمئن را تقویت کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، بازارها همچنین به دونالد ترامپ، رییس جمهور منتخب آمریکا و برنامه های وی برای اقتصاد پس از مراسم تحلیف که روز جمعه برگزار می شود، چشم دوخته اند. اظهارات اخیر ترامپ درباره چین، روسیه، ناتو و اتحادیه اروپا در چند روز اخیر نگرانیهای معامله گران را برانگیخته است.

علاقه سرمایه گذاران به طلا در ذخایر طلای صندوق “اس پی دی آر گولد تراست” که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت حمایت طلا در جهان است، منعکس شد. ذخایر این صندوق روز جمعه برای نخستین بار از روز پس از انتخابات آمریکا در ۹ نوامبر، افزایش یافت.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری یک درصد افزایش یافت و به ۱۶.۹۴ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۸ درصد صعود کرد و به ۱۶.۹۴ دلار رسید. هر اونس پلاتین با ۰.۸ درصد افزایش، ۹۸۸.۳۵ دلار بود./ز

خبرگزاری میزان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين