امروز : دوشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۱۶:۴۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ظریف به سوییس و مالزی می رود

به گزارش بابل نوین، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان برای شرکت در اجلاس داووس و همچنین اجلاس فوق‌العاده وزرای خارجه کشورهای سازمان همکاری اسلامی به سوئیس و مالزی سفر خواهد کرد.

ظریف،در راس هیاتی در ابتدا برای شرکت و سخنرانی در اجلاس داووس با محوریت مسائل منطقه ،به سوئیس سفر می کند و بعد از سفری کوتاه به این منطقه به مالزی می‌رود، تا در اجلاس وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی برای بررسی وضعیت اقلیت مسلمان «روهینجا »در میانمارشرکت کند.
بر اساس این گزارش، وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی به درخواست مالزی روز پنج‌شنبه نشستی فوق‌العاده در کوالالامپور برای بررسی وضعیت اقلیت مسلمان روهینجا در میانمار برگزار می‌کنند.
در این نشست اتخاذ اقداماتی جدی از سوی سازمان همکاری اسلامی و جامعه جهانی جهت تشویق دولت میانمار به تضمین امکان ارسال کمک‌های بشردوستانه به استان راخین، تلاش برای حل دلایل اصلی خشونت، توسعه دایره گفتگو میان گروه‌ها به نحوی که ضامن بازگشت ایمن ساکنان منطقه روهینجا به خانه‌هایشان باشد و نیز مساله مسلمانان آواره مورد بررسی قرار می‌گیرد.
این نشست در راستای تلاش‌های مستمر دبیرخانه سازمان همکاری اسلامی برای مسلمانان روهینجا برگزار می‌شود.
در دسامبر گذشته نیز نشست‌های فوق‌العاده‌ای در نیویورک، ژنو و بروکسل با هدف اتخاذ اقدامات لازم برای برگزاری نشستی در کوالالامپور برگزار شدند.
وزرای خارجه تیم ارتباطات این سازمان که مسئول رسیدگی به بحران مسلمانان روهینجا است،‌اکتبر گذشته در حاشیه نشست‌های وزرای خارجه در شهر تاشکند، پایتخت ازبکستان نشستی داشتند که در آن بار دیگر از دولت میانمار خواسته شد تابعیت میانماری را به مسلمانان روهینجا بازگرداند.
تابعینت این اقلیت مسلمان به موجب قانون شهروندی که در سال ۱۹۸۲ به تصویب رسید، لغو شد.
منبع: ایسنا
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين