امروز : شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۱۶:۴۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اجازه احیای تروریست‌ها ندهیم

به گزارش بابل نوین، دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: نباید اجازه داد دشمنان سوریه از فرصت آتش‌بس و مذاکره سیاسی به عنوان تاکتیکی برای احیای انسانی، مالی و تسلیحاتی گروه‌های تروریستی و بازسازی عملیاتی آن ها استفاده کنند.

عماد خمیس نخست وزیر سوریه بعد از ظهر امروز (سه‌شنبه) با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و پیرامون آخرین تحولات منطقه و سوریه و همکاری‌های فیمابین در زمینه‌های سیاسی و اقتصادی گفت‌وگو کرد.

شمخانی در این دیدار اظهار داشت: تداوم تلاش همه‌جانبه برای آزاد‌سازی مناطق تحت اشغال تروریست‌ها به منظور بازگرداندن امنیت و آرامش به سوریه و پیگیری هم زمان مسیر گفت‌وگوهای سوری-‌سوری برای دستیابی به وفاق ملی، تامین‌کننده تداوم موفقیت در عرصه مدیریت بحران جاری در این کشور است.

وی افزود: نباید اجازه داد دشمنان سوریه از فرصت آتش‌بس و مذاکره سیاسی به عنوان تاکتیکی برای احیای انسانی، مالی و تسلیحاتی گروه‌های تروریستی و بازسازی عملیاتی آن ها استفاده کنند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ضرورت هوشیاری در برابر طرح‌هایی که به‌دنبال ایجاد انحراف در مسیر همکاری موفق سه کشور ایران،سوریه و روسیه در مقابله با تروریسم هستند را مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد: ایفای نقش فعال و تاثیر گذار در فرآیندهای سیاسی به مراتب پیچیده تر از همکاریهای دفاعی و امنیتی بوده و نیازمند همفکری، همکاری و مشارکت مستمر سه کشور در کلیه فرآیندهای تصمیم گیری و اجرایی است.

شمخانی با اشاره به استقبال جمهوری اسلامی ایران از ابتکارات سیاسی مبتنی بر حفظ تمامیت ارضی و استقلال سیاسی سوریه در ابعاد داخلی و خارجی گفت: چرخش نگاه‌ها به سمت تعامل با دولت قانونی سوریه و اعتراف به لزوم اتخاذ گزینه‌های سیاسی نشان‌دهنده دست برتر دولت و متحدان آن و اثبات مواضع اصولی اتخاذ شده با محوریت تامین خواست و اراده مردم است.

وی با اشاره به ضرورت تداوم مبارزه بی‌امان علیه تروریسم تکفیری و ضرورت تفکیک بین این جبهه و مسلحین معتقد به فرایندهای سیاسی افزود: متاسفانه کشورهای غربی و آمریکا به جای مبارزه با عناصر تروریستی که امنیت ملی خود آنها را نیز تهدید می‌کنند به تحریم مقامات سوریه و جبهه مقاومت می‌پردازند که این موضوع نشان‌دهنده رویکرد دوگانه آنها در مسئله تروریسم است.

مقام عالی هماهنگ‌کننده اقدامات سیاسی، نظامی و امنیتی بین ایران، روسیه و سوریه خاطرنشان کرد: مناسبات اقتصادی بین ایران و سوریه باید متناسب با روابط سیاسی دو کشور ارتقا یافته و به حوزه‌های راهبردی و زیر‌ساختی تعمیم یابد.

عماد خمیس نخست وزیر سوریه نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از آخرین تحولات میدانی این کشور و پیشروی‌ها در نبرد با گروه‌های تکفیری، پیگیری مسیر سیاسی برای عبور از بحران را یکی از گزینه‌های مهم دانست و افزود: دولت سوریه همواره با مخالفان غیرمسلح که به حفظ یکپارچگی کشور علاقه‌مند هستند به گفت‌وگو پرداخته است.

وی با تقدیر از حمایت‌‌های گسترده جمهوری اسلامی ایران از مردم و دولت سوریه، دستیابی به راه‌حل پایدار و ایجاد صلح و امنیت را منوط به تغییر رویکرد برخی کشورها در حمایت از تروریسم و مقابله واقعی و غیر‌تبلیغاتی با داعش، جبهه النصره و سایر گروه‌های مرتبط با آنان دانست.

گفتنی است عماد خمیس نخستین بار است که پس از تصدی منصب نخست وزیری در تیر ماه ۱۳۹۵ به تهران سفر می‌کند.

 

منبع:فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين