امروز : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/17 - 20:57 ذخیره فایل ارسال به دوستان
نماینده رهبری:

مصمم به برگزاری حج هستیم

به گزارش بابل نوین،  نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: جمهوری اسلامی ایران با هدف مطلع شدن طرف سعودی از محورهای مورد نظرکشورمان، به دعوتنامه وزارت حج عربستان پاسخ داد.

به گزارش روابط عمومی بعثه مقام معظم رهبری، حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر روز سه شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، افزود: در صورت فراهم شدن مقدمات و شرایط لازم همه مصمم هستند که حج آینده برگزار شود.

وی با اشاره به دعوتنامه عربستان برای برگزاری دیدارها و مذاکرات دو جانبه درخصوص حج ۹۶ اظهار داشت: نامه ایران توسط رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به وزیر حج عربستان ارسال و محورهای مورد نظر کشورمان به طرف سعودی منعکس شده است.

وی اضافه کرد: امیدواریم گفت وگوها به نتیجه رسیده و زمینه برای برگزاری فریضه معنوی حج فراهم شود.

حجت الاسلام قاضی عسکر همچنین با اشاره اینکه عربستان اعلام کرده است سهمیه کشورها نسبت به سال گذشته افزایش خواهد یافت از مسئولان سازمان حج وزیارت و بعثه مقام معظم رهبری خواست که برای تمامی امور مرتبط با حج درکمیته های کارشناسی راهکار مناسب طراحی شود و همه حوزه ها برای اعزام حدود۸۰ هزار زائر آمادگی لازم را داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت فضای عمومی در سطح جامعه و مسئولان را در مسیر راه اندازی حج آینده عقلانی و حکیمانه توصیف و ابراز امیدواری کرد راه برای انجام حجی آبرومندانه و با عزت باز شود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين