امروز : چهارشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۹:۴۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کتاب «زن در قرآن» منتشر شد

نخستین چاپ کتاب «زن در قرآن» که به همت محمد مرادی و براساس «تفسیر المیزان» علامه سید محمدحسین طباطبایی تصحیح و گردآوری شده،‌ از سوی مرکز نشر هاجر راهی بازار نشر شد.

به گزارش بابل نوین، به نقل از روابط عمومی مرکز نشر هاجر (وابسته به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران) کتاب «زن در قرآن» که همه مطالب آن براساس «تفسیر المیزان» علامه سید محمدحسین طباطبایی گردآوری شده،‌ شامل ۱۲ فصل است که از جمله آن‌ها می‌توان به ازدواج، فحشاء، چند همسری، فرزندان، طلاق، حریم محرم و نامحرم، همسران پیامبرو زنان الگو اشاره کرد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «در گذشته، مرد می توانست زن خود را به هر کس که بخواهد بفروشد و یا ببخشد و یا او را مانند یک کالا قرض بدهد و یا او را به خدمت بگیرد و یا بهره‌هایی دیگر بکشد، مرد حق داشت او را مجازات کند، کتک بزند و حتی به قتل برساند و یا او را گرسنه و تشنه رها کند؛ زنده بماند، یا بمیرد. و نیز حق داشت او را مخصوصا در زمان قحطی و یا هنگام جشن‌ها مانند چهارپایان بکشد و گوشتش را بخورند. آنچه که مال زن بود، مال خودش می‌دانست، حق زن را هم حق خودش می‌شمرد، به‌ویژه زمانی که داد و ستد و معامله‌ای پیش می‌آمد، خود را صاحب اختیار می‌دانست».

نخستین چاپ کتاب «زن در قرآن» در ۵۵۲ صفحه وزیری با شمارگان یک‌هزار نسخه به بهای ۲۲ هزار تومان از سوی مرکز نشر هاجر منتشر شده است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين