امروز : دوشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۰:۵۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

الزامی برای گذراندن دوره های آموزشی مرتبط با انتصاب مدیران نداریم

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر با انتقاد از نگذراندن دوره های تخصصی از سوی مدیران گفت: متأسفانه هیچ الزامی برای گذراندن دوره های آموزشی به عنوان شرط انتصاب مدیران نداریم.

به گزارش بابل نوین، به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، سیدحمید جمال‌الدینی معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر در نشست خبری که امروز سه شنبه برگزار شد، با اشاره به آموزش ۵۰۰ نفر از مدیران هلال احمر اظهار داشت: دوره پایه مدیریت بحران برای ۵۰۰ نفر از مدیران میانی و صف برگزار شد.

وی به طرح خادم یا خانواده آماده در برابر مخاطرات اشاره کرد و اظهار داشت: طبق اساسنامه جمعیت هلال‌احمر وظیفه آموزش مردم در برابر حوادث و بلایا برعهده این جمعیت بوده و برهمین اساس، طرح را برنامه‌ریزی کرده‌ایم.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه دوره های کمک های اولیه برای خانواده ها به صورت رایگان ارائه می شود، گفت: برای آموزش یک عضو از هر خانواده مبلغ ۵۰ هزار تومان هزینه می کنیم.
وی با اشاره به اینکه آموزش در برابر بلایا از طریق مدارس، مساجد، پایگاه‌های امدادی و آموزش چهره به چهره انجام می‌گیرد، گفت: ۹۹ درصد شهرهای کشور در معرض خطر متوسط به بالا در برابر زلزله بوده و ۷۰ درصد شهرها در مسیر گسل زلزله قرار دارند.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر گفت: همچنین ۵۰ درصد شهرهای کشور در مسیر سیل بوده و سالانه ۷ درصد درآمد ناخالص ملی هزینه حوادث می‌شود، این در حالی بوده که میزان آمادگی خانوارها از ۱۰۰ حدود ۹٫۳ است.
جمال‌الدینی با اشاره به اینکه نقشه اضطراری در زمان صدور پروانه جهت ساخت ساختمان‌ها ارائه می‌شود، گفت: از طریق این نقشه افراد می‌توانند خود را در برابر حوادث آماده‌تر کنند.
وی به جزئیات طرح خادم یا خانواده آماده در مخاطرات اشاره کرد و عنوان داشت: براساس اجرای این طرح تا پایان سال ۲۵۰ هزار خانوار به صورت پایلوت و رایگان در برابر حوادث آماده می‌شوند.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر افزود: این طرح به صورتی بوده که طی مراجعه ۱۲ بار به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه خانواده‌ها جهت آماده‌تر شدن برابر مخاطرات آموزش می‌بینند و تا سال ۱۴۰۰ کل خانوارهای ایرانی آموزش چهره به چهره در این زمینه را فرا خواهند گرفت، سال گذشته نیز اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد تومان در این زمینه اختصاص یافت.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين