امروز : چهارشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۰:۵۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تهاجم حقوق بشری از روز اول تولد جمهوری اسلامی وجود داشته است

رئیس ستاد حقوق بشر گفت: تهاجمات حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی ایران از روز اول تولد نظام وجود داشته است.

به گزارش بابل نوین، به  نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدجواد لاریجانی رئیس ستاد حقوق بشر در حاشیه نشست ستاد حقوق بشر که  سه شنبه برگزار شد در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: تهاجمات حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی ایران از روز اول تولد این نظام شروع شد و تا به حال ادامه یافته است.

وی افزود: تا کنون چهار تا پنج گزارشگر ویژه برای کشور ما انتخاب کرده‌اند و انواع قطع نامه‌ها را علیه ما صادر کرده‌اند.
لاریجانی تصریح کرد: می‌توان گفت که این هجمه‌ها اساسی و ریشه‌ای است و جمهوری اسلامی نماد نظام مردم سالاری کامل و دموکراسی تمام عیار بر اساس دین اسلام است.
رئیس ستاد حقوق بشر گفت: با قد کشیدن این نهال تهاجمات علیه ما گسترش پیدا می کند ،امروز جمهوری اسلامی ایران بدون هیچ مقایسه ای بزرگ‌ترین مهد دموکراسی غرب آسیا است.
لاریجانی بیان داشت:در این جلسه مرور دقیقی از شرایط تهاجمات حقوق بشری علیه ایران در شرایط فعلی انجام شد. همچنین فرصت‌هایی که در مقابل این تهاجمات وجود دارد، سیاست‌های موجود و زمینه‌های ابتکارات جدید مطرح شد.
وی درباره شرایط فعلی بحرین، گفت: آنچه که در بحرین می‌گذرد یک فاجعه انسانی است و جنایات بسیار سنگینی علیه بشریت در حال روی دادن است.
لاریجانی تصریح کرد: مردم مظلوم بحرین می گویند که ما فقط یک رأی می‌خواهیم تا با آن نظام خود را شکل دهیم. با این حال دولت بحرین از مردم خود رأی دادن را دریغ کرده است. از همه اینها زشت‌تر دفاع صریح دولت انگلیس و آمریکا است.
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه افزود: این دفاع با حمایت‌های مالی وسیع و تسلیحاتی همراه شده است. محکومیت جنایات روی داده در بحرین باید شامل دولت انگلیس،عربستان و آمریکا شود.
لاریجانی با بیان اینکه امروز بزرگ‌ترین دموکراسی در غرب آسیا مربوط به ایران است،بیان داشت: این برای کشورهای غربی بسیار گران تمام شده است چرا که آنها دنبال دیکتاتورهایی هستند که به اسم سکولار و لیبرالیسم در منطقه حکومت می‌کنند.
وی افزود: آمریکا که یک روزی باید ایکان و مجسمه لیبرالیسم باشد به حدی رسیده‌ است که کسی که کاندیدای ریاست جمهوری می شود درتبلیغات خود اعلام کرده است که من رنگین پوست ها را بیرون می کنم. در مرزها تفتیش عقاید می کنم و مسلمان ها را به آمریکا راه نمی‌دهم و در بازجویی ها باید شکنجه باشد.
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه با بیان اینکه حقوق بشر مظلوم‌ترین شعار در میان بشریت است،گفت: جمهوری اسلامی از تهاجمات حقوق بشری ابایی نداریم و با صدای بلند و بر اساس مواضع اسلامی تفکرات خود را راجع به انسان بیان می کنیم و این ندایی است که به سرانجام خواهد رسید.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين