امروز : شنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۹
تاریخ : 2014/12/23 - 8:04 ذخیره فایل ارسال به دوستان

روز پیوندحوزه و دانشگاه

حجت الاسلام و المسلمین حاج مجتبی روحانی امام جمعه بابل در مراسم گرامیداشت روز پیوندحوزه و دانشگاه که در مدرسه علمیه خاتم الانبیاء (صدر) برگزار شد با گرامیداشت یاد وخاطره شهید مفتح خاطرنشان کرد، شهید مفتح، شهید بهشتی  و شهید باهنر از نخستین علمااجراکننده این طرح در کشور بودند.

وی ادامه داد: وجود علما و شخصیت هایبرجسته در دانشگاه ها این خلاءها را برطرف کرد.

این مسئول افزود: با اجرای طرح ارتباط حوزه و دانشگاه بسیاری ازمطبوعات و رسانه های جمعی وابسته درصدد تشویش اذعان عمومی برآمدند و مدعیشدند هدف حذف دانشگاه در حوزه است ولی گذشت زمان دستاورد عظیم اجرای اینطرح را به مردم اثبات و شخصیت امام را محبوب تر کرد.

امام جمعه بابل همچنین به اهداف مهم این طرح اشاره کرد و افزود: درک متقابل حوزه ودانشگاه از نخستین اهداف این طرح بود تا در سایه آن بی مهری هایی که نسبتبه هم داشتند را برطرف کنند و با اتحاد در یک مسیر گام بردارند.

حجت الاسلام روحانی بیان داشت: دو نهاد حوزه و دانشگاه که سابقه دیرینه داشته و اثرات خوب وبزرگیدر جامعه به جا گذاشتند و در تحولات مختلف نقش آفرینی کردند، باید نسبت بههم درک متقابل را حفظ کنند.

این مسئول بابیان اینکه با ارتباط حوزه و دانشگاه از ظرفیت های ارزنده پرده برداریشد، افزود: با اتحاد این دو نهاد تاثیرگذار جامعه شاهد تحولات عظیم و موثر درکشور بودیم.

وی گفت: یکی از فرصت های ارزشمندی که با تدبیر ودوراندیشی امام راحل ایجاد شد و اثرات عمیقی در جامعه گذاشت طرح راهبردیارتباط حوزه و دانشگاه بود.

این مسئول بابیان به اینکه با ارتباط حوزه و دانشگاه از ظرفیت های ارزندهپرده برداری شد، خاطرنشان کرد: با اتحاد این دو نهاد تاثیرگذار جامعه شاهد تحولاتعظیم و موثر در کشور بودیم آن هم در فضای سنگینی که گروهک های خبیث بهوجود آورده بودند.

وی همکاری و همگامی را دومین هدف این طرح برشمرد و بیانداشت: این دو نهاد هر کدام در جایگاه خود اثرات خود را در کمال بخشی بهجامعه ایفا کردند و توانستند در کنار هم با خدمات ارزنده ای که انجام دادندبرای رفع مشکلات کشور گام بردارند و با سرعت بیشتری نسبت به گذشته مشکلاترا شناسایی و حل کنند.

امام جمعه بابل افزود :مهم ترین مسئله ای که در انقلاب ما شکل گرفت، مسئلهمبارزه با استکبار بود که سالیان سال به دانشگاه ها و کشور در فرصت هایمختلف مسلط شده بود که شکستن این استکبار نیاز به ارتباط  و درک متقابل بیناین دو نهاد داشت.

حجت الاسلام روحانی بابیان اینکه در گذشته علم از ابتدا با نگاه سیاسی وارد کشور شد،بیان داشت: قبل از انقلاب دانشگاه ها با هدف جدایی علم از دین در کشورتاسیس شد و قائل به ارتباط بین علم و دین نبودند

برچسب ها :
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين