امروز : چهارشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۱:۱۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تزریق ۷۸۰۰میلیارد تومان به مسکن در سال آینده/مسکن ۸درصد گران شد

معاون وزیر راه و شهرسازی از رشد ۵ تا ۸ درصدی قیمت مسکن خبر داد و با اشاره به سپرده‌گذاری ۲۶۰۰ میلیارد تومانی در صندوق پس‌انداز مسکن یکم، گفت:‌ سال آینده بدون اتکا به بودجه دولت، ۷۸۰۰ میلیارد تومان در بخش مسکن سرمایه‌گذاری می‌شود.

به گزارش بابل نوین، حامد مظاهریان در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: تاکنون ۱۳۰ هزار نفر در صندوق پس‌انداز مسکن یکم بانک مسکن سپرده‌گذاری کرده‌اند که جمع این سپرده‌ها بالغ بر ۲۶۰۰ میلیارد تومان است.

وی با بیان این‌که وظیفه دولت سیاست‌گذاری و تسهیل‌گری در حوزه مسکن است، تصریح کرد: سال آینده از طریق صندوق مذکور ۷۸۰۰ میلیارد تومان بدون استفاده از بودجه دولت در بخش مسکن سرمایه‌گذاری می‌شود که سیگنال خوبی برای سازندگان جهت ورود به بازار مسکن خواهد بود.

وی همچنین با بیان این‌که مبایعه‌نامه‌ها حدود ۹ درصد افزایش یافته و افزایش قیمت مسکن نیز زیر تورم بوده و ۵ تا ۸ درصد گزارش می‌شود، افزود: نیمه نخست امسال  صدور پروانه‌های ساختمانی ۵ درصد رشد داشته  که این مسئله نشاندهنده سیاست دولت در تقویت عرضه و تقاضا  به طور همزمان است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید براین‌که این رویکرد به شروع رونق در بخش مسکن کمک کرده است، گفت: امیدواریم با ثبات سیاسی-اقتصادی در کشور روند رونق نسبی بازار مسکن بتواند طی سال‌های آینده به نتیجه مورد نظر برسد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين