امروز : شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۴:۳۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دستور اوباما برای آماده‌باش امنیتی در مراسم تحلیف ترامپ

به گزارش بابل نوین، کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد، باراک اوباما رئیس جمهور در حال کناره گیری آمریکا در نشستی از مقام‌های ارشد مبارزه با تروریسم و امنیت دولتش خواسته برای تامین امنیت مراسم تحلیف ترامپ آماده باشند.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، قرار است روز جمعه به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا در مراسمی در مقابل مقر کنگره آمریکا تحلیف به جا آورده و همچنین سخنرانی افتتاح ریاست جمهوری‌اش را ایراد کند.
در همین راستا کاخ سفید اعلام کرد: رئیس جمهور اوباما به همه آژانس‌ها دستور داده تا هوشیاری خود را حفظ کرده و بهترین موضع ممکن را برای حفاظت از کشور در مقابل تهدیدهای تروریستی و افراد خشونت طلب تضمین کنند.
در این بیانیه عنوان شده که اوباما علاوه بر بررسی طرح‌های امنیتی مربوط به مراسم تحلیف در جریان تحولات مربوط به عملیات‌های ضد تروریستی جاری در سوریه و عراق نیز قرار گرفت.
بر اساس این بیانیه، اوباما گفته، تلاش‌های تحت رهبری آمریکا برای تسریع عملیات‌های مبارزه با تروریسم، داعش در مسیر شکست مداوم قرار داده است.
در این بیانیه آمده که در روزهای اخیر نیروهای امنیتی عراق دستاوردهای چشمگیری در موصل داشته‌اند و در شمال سوریه نیز نیروهای محلی تحت حمایت آمریکا به محدود کردن هر چه بیشتر نیروهای داعش در اطراف شهر رقه ادامه می دهند.
منبع: ایسنا
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين