امروز : سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/18 - 14:35 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تماس اتحادیه اروپا با ترامپ در دفاع از توافق هسته‌ای

به گزارش بابل نوین، خبرگزاری فرانسه گزارش داد: اتحادیه اروپا به صورت غیررسمی با دولت آتی آمریکا تماس برقرار کرده و درباره‌ مزایای برنامه جامع اقدام مشترک و سوء تفاهمات رئیس‌جمهور منتخب درباره این توافق توضیحاتی ارائه کرده است.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک منبع دیپلماتیک در اتحادیه اروپا از  تماس مقامات این اتحادیه با دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا برای گفت‌وگو درباره‌ توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ خبر داد.
این منبع آگاه همچنین گفت که این تماس‌ها برای ارائه توضیحات درباره‌ ارزش‌های توافق هسته‌ای به دونالد ترامپ انجام شده است.
وی افزود: سوء تفاهمات زیادی در دولت جدید آمریکا  درباره‌ این توافق وجود دارد. این توافق چند جانبه است اگر یک طرف از آن کناره‌گیری کند طرفهای دیگر هم می‌توانند چنین کاری انجام دهند.
این منبع دیپلماتیک با تاکید بر این که اتحادیه اروپا مصمم به پایبندی به این توافق است گفت:‌ اتحادیه اروپا دست در دست با چین و روسیه درباره این توافق همکاری می‌کند.
وی ادامه داد: از نظر ما این توافق بسیار مهم است چرا که خطر احتمالی و بزرگ وقوع یک بحران در منطقه‌ای که هم اکنون نیز با تنش های متعددی روبه‌رو است را از بین برده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا پیش از این با احمقانه خواندن توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ که اکنون یک سال از روز اجرای آن می‌گذرد، گفته بود که توافق را پاره خواهد کرد. مقامات ایران به شدت  این اظهارات ترامپ را کم اهمیت دانسته و تاکید کرده‌اند که وی حتی اگر بخواهد هم نمی‌تواند چنین کاری انجام دهد.
باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا که روزهای پایانی خود در کاخ سفید را سپری می‌کند ، همزمان با یک سالگی اجرای توافق هسته‌ای آن را یکی از دستاوردهایش خواند و گفت که این توافق جهان را امن‌تر کرده است.
منبع: ایسنا
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين