امروز : پنج شنبه, ۱۳ آذر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/05/09 - 21:03 ذخیره فایل ارسال به دوستان

پرداختن به نیروی انسانی در معیشت معلمان نقش موثری دارد

به گزارش بابل نومه، علی قاسمی درهمایش تجلیل از معلمان نمونه استانی و شهرستانی بابل که در سالن اجتماعات پورنگ این شهرستان، برگزار شد، گفت: معلم باید برای تک تک دانش آموزان فکر کند و برای هرکدام یک نسخه جدید بپیچد و راه حل خاص داشته باشدمعیشت معلم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید به دنبال کیفیت بخشی آموزش و پرورش است، ادامه داد: نظام تعلیم و تربیت بر اساس کار کیفی ارتقاء می یابد.

وی با بیان اینکه کمیت نیروی انسانی مهم ترین مسئله آموزش و پرورش به خصوص در مازندران است، تصریح کرد: پرداختن به نیروی انسانی در معیشت معلمان نقش موثری دارد.

قاسمی به ساماندهی منابع آموزش و پرورش تاکید کرد و ادامه داد: در منابع دولتی اصل بهره وری، صرفه جویی و استفاده درست در هزینه کردن است، در استفاده از منابع بیرونی نیز باید بستر مشارکت مردمی فراهم شود و مدیریت واحدهای آموزشی مورد توجه قرار گیرد.

این مسئول اضافه کرد: مازندران دارای۴۸۶ هزار دانش آموز، ۴۰ هزار نوآموز، ۱۲ هزار سوادآموز و ۱۱ هزار دانش آموز در مدارس از راه دور و بزرگسالان هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران با اشاره به اینکه ۱۶ درصد دانش آموزان مازندران در مدارس غیر دولتی تحصیل می کنند، خاطرنشان کرد: از سه هزار و ۸۰۰ مدرسه مازندران ۵۰۰ مدرسه غیر دولتی است.

وی، اعتماد جامعه را بزرگترین سرمایه آموزش و پرورش برشمرد و ادامه داد: خیران مدرسه ساز مازندران در کشور رتبه دوم را به خود اختصاص دادند.

قاسمی عنوان کرد: در بابل پنج هزار و ۶۴ نیروی انسانی فرهنگی داریم که ۲۲ همکار دارای مدرک دکتری و ۹۱۴ نفر مدرک فوق لیسانس و سه هزار و ۱۶۵ نفر مدرک لیسانس دارند که جایگاه بابل را به لحاظ نیروی انسانی ازجایگاه مناسبی برخوردار کرده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۲ درصد مدارس ک فوق لیسانس و سه هزار و ۱۶۵ نفر مدرک لیسانس دارند که جایگاه بابل را به لحاظ نیروی استان در بابل سازماندهی می شوند، گفت: بابل از کیفیت نیروی انسانی خوبی برخوردار است

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين