امروز : جمعه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/19 - 12:57 ذخیره فایل ارسال به دوستان

رئیس‌جمهور اوکراین خواستار واکنش جهانی به تهدید سایبری روسیه شد

به گزارش بابل نوین، رئیس جمهوری اوکراین در حاشیه نشست داووس خواستار تلاش‌های جهانی برای مقابله با تهدید سایبری روسیه شد و به آمریکا تاکید کرد، تا با نشان دادن رهبری در خصوص مسائلی نظیر امنیت جهانی دوباره ابرقدرت بودن خود را نشان دهد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا وعده داده است تا روابط با کرملین را ارتقا داده و تلاش‌های ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه را درباره اوکراین در کانون توجه قرار دهد.
پترو پوروشنکو رئیس جمهوری اوکراین این ایده را که واشنگتن ممکن است دست از حمایت از کی‌یف بکشد، رد کرد و به این نکته اشاره کرد که ترامپ علنا گفته بود که به وظایف آمریکا عمل خواهد کرد و اظهارات مثبتی در دوران کمپین‌های ریاست جمهوری مطرح کرده بود.
پوروشنکو با بیان اینکه قرار است طی ماه‌های آتی با ترامپ دیدار کند گفت: این اقدام خوش بینی بیشتری را درباره آینده ایجاد می‌کند. تلاش‌های جهانی مشترک برای توقف رویکردهای خصمانه نظامی هم در عرصه نظامی و هم سایبری لازم است. جنگ سایبری جهانی روسیه علیه کل جهان وجود دارد و مدارک آن موجود است. این خطری جهانی است و جهان باید به صورت متحد با این خطر مقابله کند.
رئیس جمهوری اوکراین در ادامه تاکید کرد: در ادامه تبلیغات سیاسی روسیه شاهد عناصری از جنگ هیبریدی، جنگ سایبری هستیم و از نظر آنها این اقدامات را می‌توان در هر جایی انجام داد.
او همچنین بر اهمیت تقویت ناتو در قبال کشوری مانند روسیه تاکید کرد.
او گفت: بحث ناتو بحث تامین امنیت است. رویکردهای خصمانه روسیه نشان می‌دهد هیچ سیستم امنیتی دیگری جز ناتو نمی‌تواند برای مقابله با آن اثرگذار باشد.
منبع: ایسنا
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين