امروز : سه شنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۳۰ - ۱۳:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان
آخرین اقدام ضد ایرانی سامانتا پاور؛

پیشنهاد اعمال فشار شدید بر ایران/ روسیه موافقت می‌کند؟

«بعید است روسیه و چین که صاحب حق وتو هستند با اعمال تحریم های جدید بر ایران موافقت کنند.»

به گزارش بابل نوین، “سامانتا پاور” سفیر دولت اوباما در سازمان ملل در آخرین روزهای کاری خود، خواستار اعمال فشار بر ایران در رابطه با تحریم تسلیحاتی شده است؛ این موضوع به دستاویزی برای رسانه های معاند صهیونیستی و عربی برای مانور رسانه های تبدیل شده است.
پایگاه صهیونیستی چروزالم پست (Jpost)، دبکا فایل (Debka File)، یدیعوت احرونوت (ynet)، پایگاه شبکه العربیه (alarabiya) و … با عناوین مختلف به مانور رسانه ای حول محور این خبر پرداخته اند.

 

این در حالی است که در سال های گذشته سیل تسلیحات آمریکایی به سوی عربستان سعودی جاری شده و عربستان با تجاوز نظامی خود به یمن، هزاران تن از مردم مظلوم این کشور را به خاک و خون کشیده و رسانه های فوق هیچ اشاره ای به این موضوع نمی کنند.

 

بر اساس این گزارشات، خانم پاور که روز جمعه دوره کاری او به پایان می رسد، از نگرانی های خود در مورد صدور سلاح و موشک از طرف ایران به حزب الله لبنان سخن به میان آورده است.

 

خانم پاور عنوان کرده است که نظارت بر پیشرفت مسائل مربوط به برنامه هسته ای ایران نباید باعث شود که شورای امنیت از توجه به سایر اقدامات ایران که موجب گسترش بی ثباتی در منطقه است، باز ماند.

 

او در ادامه می گوید: “ما باید در شورای امنیت گرد هم آییم و به طور موثری ایران را برای اجرای بندهای الزام آور قطعنامه ۲۲۳۱ تحت فشار قرار دهیم؛ به خصوص در رابطه با محدودیت هایی که صدور تسلیحات و مواد مرتبط از سوی ایران را ممنوع می کند.”
گفتنی است پس از سامانتا پاور، خانم “نیکی هیلی” به عنوان نماینده دولت دونالد ترامپ در سازمان ملل معرفی خواهد شد. او نیز قبل از شروع رسمی کارش، اظهارات ضد ایرانی خود را آغاز کرده است.

 

پایگاه صهیونیستی دبکا فایل با اشاره به اظهارات نیکی هیلی در هنگام سخنرانی در یکی از کمیته های سنای آمریکا برای تایید صلاحیتش، به نقل از وی نوشت: «ایران باید پاسخگوی زیر پا گذاشتن نقض تحریم ها باشد.»

 

خانم “هیلی” همچنین در اظهار نظری در رابطه با توافق هسته ای، گفته که بهتر است آمریکا برجام را مورد بازبینی قرار دهد.

 

خبرگزاری رویترز نیز با انتشار گزارشی به این موضوع پرداخته وعنوان کرده است: «حتی اگر بعضی کشورهای عضو سازمان ملل متحد تصمیم به اعمال تحریم های اضافی علیه ایران بگیرند بعید است روسیه و چین که صاحب حق وتو هستند با آن همراهی کنند.»

جام نیوز

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين