امروز : شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۳۰ - ۱۴:۲۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان
کشیش مسلمان شده:

ما داعش و سران آن را قبول نداریم مکتب‌ما اهل بیت(ع) است / شریعت شریف‌ترین نعمت خداوند است

علی‌الشیخ دکترای فلسفه اسلامی و کشیش مسلمان گفت:من در کنفرانس های مختلف علی‌الخصوص کنفرانس های با موضوع فلسفه دینی از همیشه می گویم به عنوان اولین جمله می گویم "ما داعش و سران آن را قبول نداریم ما مکتب‌مان اهل بیت(ع) است ".

به گزارش بابل نوین به نقل از بلاغ، علی‌الشیخ دکترای فلسفه اسلامی و کشیش مسلمان شده در همایش جاذبه‌های شیعه پیش از ظهر امروز در بابل اظهار کرد: بیشترین اثرات مخرب برای مردم جهان بی خبری آن‌ها از واقعیت و ماهیت اصلی اسلام است.
وی افزود: در رسانه‌های مختلف و ادیان دیگر ازجمله مسیحیت مردم را آنچنان مسخ می‌کنند که اسلام به دین شما توهین می‌کند و شما را قبول ندارد و این مسئله تا زمانی که رویارویی مستقیم نداشته باشند برایشان قابل بررسی نیست.
علی‌الشیخ ادامه داد: بنده در مسیر مهاجرت به اروپا وارد خاک ایران شدم و بعد از ارتباط گیری با برادران شیعه عراقی و نشست‌های مختلف به این نتیجه رسیدم که باید شیعه شوم .
این استاد فلسفه اسلامی تصریح کرد: جرقه‌ای که در ذهن من برای تغییر ایجاد شد حضور نام حضرت مریم به عنوان تنها بانو در قرآن است که با اسم بیان شده و این مسئله‌ای بود که به من کشیش هم گفته بودند آن ها توهین می‌کنند به بزرگان دینی ما در حالی که در قرآن جایگاه ویژه‌ای برای مادر حضرت عیسی ذکر شده است.
وی افزود: خواندن کتاب‌های مختلف در مورد اسلام و مسیحیت از جمله آثار علامه بلاغی و پرسش و پاسخ‌های متعدد در طول چند ماه باعث شد بنده با عقل و قلبم به اسلام روی آورم.
علی‌الشیخ ادامه داد: در این مسیر بین عقل و دل و خواسته‌های شیطانی درگیری درونی عجیبی داشتم و وسوسه‌های شیطانی با نمایانی خانواده، جایگاه اجتماعی و دیگر موارد باعث شد به شدت ضعیف شوم حتی سه شبانه روزی نه خوابیدم و نه چیزی خوردم اما عقل می‌گفت اگر می‌خواهی خدا رو دوست داشته باشی و بروی بهشت مسلمان این کار را انجام بده و من مسلمانی و شیعه بودن را انتخاب کردم.
وی با اشاره به بحث شیعه و مسیحیت در اسلام گفت: من در کنفرانس های مختلف علی‌الخصوص کنفرانس های با موضوع فلسفه دینی از همیشه می گویم به عنوان اولین جمله می گویم “ما داعش و سران آن را قبول نداریم ما مکتب‌مان اهل بیت(ع) است “.
این کشیش مسلمان شده دین تصریح کرد: دین، مهدویت و کرامت انسانی جاذبه‌های فراوانی دارد این یعنی دو چیز یکی عقلانیت و دیگری معنویت.
وی با بررسی اصول دین مسیحیت اظهار کرد: سه اصل مسیحیت خلاف ضروریات عقل است و اسلام ۲۵۶ بار در مورد عقل و وآژه‌های مرتبط با آن در قرآن بحث شده است.
علی‌الشیخ اظهار کرد: با برسی عقلانی آفرینش خداوند و نسبت آن با اسلام  متوجه خواهید شد مسیحیان برخی از مسایل عقلانی را قبول ندارند و قائل شدن نسبت خداوند به عیسی یکی از این موارد است.
وی افزود: قرآن، پیغمبر و اهل بیت(ع) به ما یاد دادند اگر چیزی خلاف عقل و منطق باشد نباید قبول کرد و البته عقل در جزئیات  ممکن است وارد نشود مانند فروع دین که آن هم باز دلایلی دارد.
استاد دکترای فلسفه اسلامی با اشاره به برخی از گفتمان‌های خود با هم کیشان سابق گفت: بنده همیشه این سوال را از دوستان می‌پرسم اگر مهمترین اصل مسیحیت یعنی الوهیت حضرت عیسی را برداریم این دین چیزی برای گفتن دارد که عمدتا جواب واضحی نمی‌دهند.
وی تصریح کرد: اگر معیار و ملاک پذیرش حق باشد و مگرعقل معیار نیست پس اگر آن را کنار بگذاریم دیگر نمی‌شود در این زمینه صحبتی کرد.
علی‌الشیخ در مورد نگاه امروز برخی از دانشجویان و جوانان در مورد دین مسیحیت در ایران اظهار کرد: متاسفانه امروز بین دانشجویان و جوانان این دیدگاه اشتباه رایج شده مسیحیت دین معنویت است و شریعت نداره و اسلام دین شریعت است و معنویت ندارد و از این جهت بسیاری از دستورات و فرامین آن به دنبال محدودکردن انسان هاست که به عنوان یک کشیش سابق مسیحی می‌گویم کاملا اشتباه است.
وی در پایان گفت: شریعت یعنی پله بالارفتن به سمت حق تعالی و قله کمال انسانی و احکامی مانند نماز، حجاب ، خمس و زکات پله‌های بزرگ شدن و کمال انسانی است و شریعت شریف‌ترین نعمت خداوند به ما انسان‌ها است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين