امروز : چهارشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۰۱ - ۱۰:۳۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ستار اورکی در سینما به چه معروف است؟

ستار اورکی امسال با آهنگسازی سه فیلم در بخش اصلی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد.

به گزارش بابل نوین، ستار اورکی آهنگساز سینما که امسال سه فیلم «مادری»، «ویلایی‌ها و «فصل نرگس» را در بخش اصلی جشنواره فیلم فجر دارد، در خصوص علت همکاری با این سه پروژه به خبرنگار حوزه سینماگروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: کلا به این معروف شدم که می توانم با موسیقی به شکل‌گیری بهتر فیلم‌های دراماتیک کمک کنم. تقریبا همه این آثار یک درام خوبی در آنها بود.

آهنگساز «جدایی نادر از سیمین» در پاسخ به این سوال که آیا دلیل خاصی برای همکاری با کارگردان های فیلم اولی و دومی دارد، گفت: دلیل خاصی ندارد، با کارگردان هایی هم کار کردم که چندمین فیلمشان بود اما به بخش اصلی جشنواره فیلم فجر راه پیدا نکردند.

آهنگساز «فروشنده» با اشاره به اینکه جوایز نمی تواند تعیین کننده کیفیت آثار باشد، بیان کرد: کیفیت فیلم‌ها را نمی توان به واسطه جایزه تعیین کرد؛ چون در این بخش سلیقه نیز دخالت دارد. پس در کل باید منتظر ماند و دید استقبال عموم از این فیلم‌ها چیست.

اورکی درباره حضور پررنگ تر فیلم اولی ها در جشنواره فیلم فجر امسال خاطر نشان کرد: به نظرم انگیزه ای که فیلم اولی ها دارند، بسیار خوب است. اما امیدوارم مانند اصغر فرهادی که با اولین فیلمش”رقص در غبار”فوق العاده بود و همچنان کم نظیر و بی بدیل است ادامه داشته باشد،فکر می کنم یک کارگردان باید حداقل پنج فیلم متوالی خوب بسازد تا بتوان او را کارگردان خوب نامید.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين